جدیدترین مطالب امروز

روغن کرچک روغنی گیاهی برای زیبایی و تقویت موها

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

روغن کرچک روغنی گیاهی برای زیبایی و تقویت موها

امروزه ، افراد بیش از گذشته به زیبایی خود اهمیت می دهند ؛ یکی از نشانه های زیبایی در افراد ، داشتن موهای زیبا می باشد ؛ در این مقاله راز روغن کرچک را در زیبایی موها می خوانید .

همه ی افراد از نقش موها در زیباتر به نظر رسیدن فرد باخبر هستند ، از این رو مراقبت از موها موضوعی بسیار مهم برای بسیاری از افراد محسوب می شود.

روغن کرچک به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب امگا 9 برای رشد و تقویت مو بسیار مناسبت است ، علاوه بر آن ، روغن کرچک حاوی ترکیبات ریسینلیدیک اسید نیز می باشد که خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی دارد و می‌تواند از این طریق به رشد و تقویت موهای سر، ابرو و مژه کمک کند.

این را هم اضافه کنیم که می‌توان از روغن کرچک برای درمان جای زخم استفاده کرد. این روغن حاوی الاستین ، کلاژن و مرطوب کننده پوست است که از چروک شدن جای زخم نیز پیشگیری می‌کند.

حال برای اینکه شما هم با روش صحیح استفاده از روغن کرچک آشنا شوید ، پیشنهاد می کنیم که ادامه ی این مقاله را با ما همراهی کنید .

مواد مورد نیاز و طرز تهیه ی معجونی زیبایی با روغن کرچک :

5 قاشق غذاخوری روغن کرچک
5 قاشق غذاخوری روغن نارگیل / روغن بادام

روغن کرچک را باید به خاطر غلظت بالایش با روغن نارگیل و یا روغن بادام ترکیب کرد ، بنابراین در ابتدا روغن‌ ها را با یکدیگر ترکیب کرده و سپس آن را روی پوست سر ، ابرو یا مژه‌ها اعمال کنید ( البته به این نکته توجه داشته باشید که این روغن را باید روی تمام بخش‌ های مو از ریشه تا نوک آن بمالید. )

توجه : بهترین زمان برای این کار پیش از خواب است ، زیرا ترکیب تا صبح روی موهایتان باقی می‌ ماند ، پس از بیدار شدن نیز می ‌توانید موهایتان را با آب بشویید ؛ شما در زمانی کوتاه متوجه آثار مثبت این ترکیب خواهید شد .

منبع : فرادید

مرتبط ها

قالب خبری