روغن کانولا روغنی با منشأ گیاهی و خواص جالب توجه

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژوئن 8, 2018
روغن کانولا روغنی با منشأ گیاهی و خواص جالب توجه

کانولا ، روغنی با منشأ گیاهی می باشد که درصورت استفاده درست و به اندازه ، میتواند تأثیرات خوبی در سلامت افراد داشته باشد ؛ حتی در حوزه سلامت پوست و زیبایی !

روغن کانولا ، تاثیرات بسزایی در بهبود چین و چروک های پوست شما دارد و موجب نرم تر شدن و جوان شدن آن خواهد شد ؛ کانولا ، به خاطر وجود آنتی اکسیدان ، برای سلامت بدن ما نیز بسیار مناسب است .

دکتر شاهین شهبازی متخصص گوارش در اینباره میگوید : استفاده از روغن‌ های صنعتی ، می تواند بسیار مضر باشد و کارکرد بدن را مختل سازد ، اما مصرف روغن‌ هایی نظیر : روغن هسته انگور ، زیتون و کانولا ، بخاطر ویتامین E که دارد توصیه می ‌شود و می توانند جایگزین بسیار مناسبی برای نمونه های مشابه صنعتی باشند .

وی تصریح کرد : روغن اگر تازه و پالایش نشده باشد اثر آنتی ‌اکسیدانی بسیار بالایی دارد .

روغن کتان و هسته انگور امگا 3 بالایی دارند و از آن طرف ، روغن کانولا و زیتون نیز خاصیت آنتی ‌اکسیدانی بالایی دارند .

ایشان همچنین اشاره کرد : روغن زیتون به دلیل امگا 3 بالا می ‌تواند جایگزین روغن ماهی شود ، روغن که خالص و تازه باشد اثر آنتی‌ اکولوژیک بالایی خواهد داشت .

وی افزود : اگر روغن ‌ها تازه مصرف شوند در آنها خاصیت ضد سرطانی و ضد تورمی وجود خواهد داشت .

وی ادامه داد : مصرف زیاد این روغن‌ ها سرطان ‌زاست ، در کل همه ی روغن ‌ها اگر زیاد مصرف شوند سرطان ‌زا هستند و باید به مقدار لازم مورد مصرف قرار گیرند .

وی در پایان خاطرنشان کرد : روغن کانولا همچنین به عنوان ماسک صورت برای سلامت نگه‌ داشتن پوست ، بهبود جای زخم و جلوگیری از چروک ‌شدن و جوان و نرم نگه ‌داشتن پوست هم مؤثر است و میتواند تأثیرات مثبتی در این خصوص داشته باشد .

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :