جدیدترین مطالب امروز

روغن لیموترش معجزه ای در میان روغن های گیاهی !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

روغن لیموترش معجزه ای در میان روغن های گیاهی !

اگر تا به حال نام روغن لیموترش را نشنیده اید و یا با خواص اعجاب آور آن آشنا نیستید ، همراه این مقاله از عطاری یک جم بمانید تا با معجزه ای در میان روغن های گیاهی ، بیشتر آشنا شوید .

روغن لیموترش که تهیه شده از پوست این میوه و دارای خواص فراوانی می باشد ، در میان سبد غذایی خیلی از افراد ، آنهم با تنوع روغن های گیاهی امروز ، جای چندانی ندارد ! حتی خیلی از افراد ، نام این روغن را هم نشنیده اند ، چه برسد به اینکه بخواهند آن را مورد مصرف قرار دهند !

ما در این مقاله ، قصد داریم شما را با یکی از منحصربفردترین روغن های گیاهی که جزو سالم ترین و بی ضررترین روغن هاییست که می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای نمونه های مشابه خود باشد ، آشنا سازیم .

یکی از خواص جالب توجه روغن لیموترش ، خاصیت سفیدکنندگی دندان هاست :

میتوان از روغن لیموترش به عنوان یک تمیزکننده ی خانگی برای دندان ها بهره برد .
شاید برای عده ای سئوال باشد که روش تهیه ی این خمیردندان خانگی چیست ؟ برای تهیه این تمیزکننده ، بایستی کمی جوش شیرین ، روغن لیموترش و روغن نارگیل را با یکدیگر ترکیب کنید تا ظرف مدت زمان 2 دقیقه ، به خمیردندانی با کارایی فراوان برسید .

دومین خاصیت روغن لیموترش ، تمیزکنندگی دست ها می باشد :

تصور کنید مشغول تمیز کردن خودرو و یا وسایلی مشابه هستید و دستانتان غرق چربی روغن ماشین و یا وسیله ی مربوطه است که به سادگی هم از بین نمی رود .
در چنین شرایطی ، کافی است مقداری روغن لیموترش را به صابون خود اضافه کنید تا در کسری از ثانیه ، تمامی چربی ها روی دستتان محو شود . ( لازم به ذکر است که تمیز کنندگی قوی و جلوگیری از خشکی پوست دست ، از ویژگی های منحصر به فرد این روغن می باشد )

سومین خاصیت ، تمیزکنندگی صورت :

جالب است ، نه ؟!! روغن لیموترش حتی برای تمیزکردن صورت نیز مناسب است ، استفاده ی مکرر و مرتب از روغن لیموترش ، نه تنها پوست صورت را نرم می کند ، بلکه موجب درخشندگی چهره هم می شود .
اگر به زیبایی خود اهمیت میدهید و دوست دارید پوستی زیبا و ایده آل داشته باشید ، کمی روغن لیموترش را با جوش شیرین و عسل ترکیب کنید و هر روز از آن استفاده نمایید ؛ این ترکیب ، علاوه بر آنکه به از بین بردن لکه های پوستی شما کمک می کند ، به دلیل وجود لیمو و عسل ، دارای خواص آنتی باکتریال است و مانع از بروز آکنه های پوستی هم می گردد .

چهارمین ویژگی و خاصیت روغن لیموترش ، تقویت کردن سیستم ایمنی بدن می باشد :

روغن لیموترش به صورت طبیعی ، دارای خاصیت آنتی باکتری و آنتی اکسیدان است و درست به همین دلیل ، نقش قابل توجهی نیز در سلامت سیستم ایمنی بدن و کاهش احتمال ابتلا به عفونت و انواع بیماری ها بازی می کند .
علاوه بر این، این روغن گیاهی معجزه آسا ، تقویت سیستم لنفاوی بدن و قدرت دفاعی بدن را نیز به شکل قابل توجهی افزایش می دهد .

و اما آخرین و شاید یکی از مهمترین خواص روغن لیموترش که کاهش وزن است :

یکی از جذاب ترین و البته شاید مهمترین خواص روغن لیموترش ، قدرت آن در کاهش وزن است .
برای بهره مندی از چنین ویژگی ، کافی است چند قطره از این روغن را به آب اضافه کنید و سه بار در طول روز از این نوشیدنی معجزه آسا بنوشید ؛ لیموی موجود دراین ترکیب ، موجب افزایش سوخت و ساز بدن می شود و از این طریق ، راه را برای کاهش وزن باز می کند .

مرتبط ها

قالب خبری