جدیدترین مطالب امروز

روغن جوجوبا تقویت کننده ی مو و محافظ پوست

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

روغن جوجوبا تقویت کننده ی مو و محافظ پوست

زیبایی را با روغن جوجوبا تجربه کنید ! تا به حال فکر کرده اید چرا اکثر لوازم آرایشی و بهداشتی وارد شده از خارج هستند ؟ بخشی از پاسخ ها به روغن جوجوبا برمی گردد .

روغن جوجوبا از درخت جوجوبا که در بیابان های اطراف آمریکای شمالی رشد می کند تهیه می شود ، علاوه بر این که از این روغن طلایی رنگ در حفظ و نگهداری صنایع غذایی ( از جمله روغن های عرضه شده در بازار ) استفاده می شود ، دیگر کاربرد روغن جوجوبا در صنایع آرایشی و بهداشتی است . پیش از فاصله گرفتن از بخش تغذیه جالب است این نکته را نیز بدانید که روغن جوجوبا نه تنها فاسد نمی شود بلکه به عنوان یک افزودنی به روغن های تولید شده اضافه شد و مانع فاسد شدن آن ها می شود ! اکنون بشنوید از خواص این روغن شیرین بو در زیبایی :

فرقی نمی کند پوست شما چرب است یا خشک ! به هر حال می توانید از روغن جوجوبا به عنوان یک پاک کننده استفاده کنید ، در استفاده های بلند مدت خواص درمانی روغن جوجوبا در از بین بردن آکنه نیز دیده شده است ( به دلیل خارج کردن چربی از منافذ پوست ) . از علت هایی که روغن جوجوبا را به گزینه ای مناسب در محصولات بهداشتی تبدیل کرده است علاوه بر فساد ناپذیری ، خاصیت ضدالتهابی آن است . برای استفاده از روغن جوجوبا جهت پاک کردن آرایش ، می توانید چند قطره از آن را به پنبه زده و اقدام به تمیزکردن صورت خود کنید . همچنین دو قطره از روغن جوجوبا در یک روز می تواند به عنوان مرطوب کننده مورد استفاده قرار بگیرد .

دیگر خواص روغن جوجوبا به صورت تیتروار :

مرطوب کننده پوست بدن ( پس از دوش گرفتن بدن را با روغن جوجوبا ماساژ دهید ، حتی آقایان می توانند پیش از اقدام به اصلاح صورت از روغن جوجوبا برای کاهش بریدگی های سطحی استفاده کنند ) .

پاک کننده ، تقویت کننده ، ضد شوره و ضدباکتریایی برای پوست سر ( خیلی عادی با مقداری از این روغن جوجوبا ” ترجیحا گرم ” پوست سر را با انگشتان ماساژ دهید ) .

ماساژ انگشتان با روغن جوجوبا به منظور درمان ریشه شدن ناخن ها . به طور کلی روغن جوجوبا درمان خوبی برای اکثر ناراحتی های پوستی است و به دلیل رفع ترک و حتی چین و چروک ها نوعی جوان کننده پوست ( هر نوع پوستی ) محسوب می شود . این به خاطر ویتامین E زیادی است که در این روغن یافت می شود .

مرتبط ها

قالب خبری