جدیدترین مطالب امروز

روش ساخت جعبه کمک های اولیه به ساده ترین شکل

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

روش ساخت جعبه کمک های اولیه به ساده ترین شکل

جعبه کمک های اولیه یکی از لوازم مورد نیاز در هر منزلی است؛ زیرا حادثه هیچگاه خبر نمیکند! در ادامه شما با چگونگی ساخت جعبه کمک های اولیه آشنا می شوید.

هر چند که می‌توانید به راحتی یک جعبه کمک های اولیه را از فروشگاه‌ها خریداری کنید، اما اغلب یا لوازم داخلش کم است و یا اضافی.

در ادامه روش ساخت جعبه کمک های اولیه به شما آموزش داده شده تا خودتان آن را بسازید و همه لوازم ضروری را داخلش قرار دهید.

ساخت جعبه کمک های اولیه :

یک کیف یا جعبه کوچک انتخاب کنید که سبک و مقاوم و قابل حمل باشد و همه وسایل داخلش جا بگیرد. در ضمن باید ضد آب باشد، چون ممکن است آن را به خارج از منزل هم ببرید. هرچند اگر وسایل را داخل کیسه‌های زیپ دار بگذارید دیگر مشکلی از این نظر نخواهید داشت.

جعبه کمک های اولیه باید دارای لوازم کمکی اساسی باشد. تعداد این لوازم به تعداد افراد خانواده بستگی دارد، اما در مورد بانداژ یا گاز، هرچقدر بیشتر باشند بهتر است. داخل جعبه حتما ضدعفونی‌کننده، چسب جراحی، اسپری بی‌حس‌کننده یا لوسیون، پد گاز استریل به پهنای 10 سانت، بانداژ به اندازه‌های مختلف، آنتی‌هیستامین خوراکی، دستکش، پماد آنتی‌بیوتیک و قیچی داشته باشید.

سایر داروها و لوازم ضروری را هم داخل جعبه نگه دارید. مثلا اگر فردی از خانواده آلرژی خاصی دارد، آمپول‌ها و نسخه پزشک را داخل جعبه قرار دهید تا دچار مشکل نشوید. شماره تلفن‌های اورژانس را نوشته و داخل جعبه قرار دهید. پادزهر، ایپکاک (استفراغ‌آور) و سایر داروها را در جعبه، آماده داشته باشید.

جعبه کمک های اولیه را به دو قسمت تقسیم کنید. یک قسمت برای لوازم اولیه مثل بانداژها و پمادها، و قسمت دیگر برای داروها. دوباره یادآوری می‌کنیم که حتما آنها را داخل کیسه‌های زیپ‌دار قرار دهید.

به همین راحتی شما توانستید یک جعبه کمک های اولیه استاندارد را برای مواقع اضطراری آماده کنید.

منبع : سالم زی

مرتبط ها

قالب خبری