جدیدترین مطالب امروز

روش تهیه بوتاکس طبیعی بصورت خانگی !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

روش تهیه بوتاکس طبیعی بصورت خانگی !

بوتاکس طبیعی اگر در منزل تهیه شود طبیعتا می تواند مزایایی نیز داشته باشد. در این مقاله شما با طرز تهیه بوتاکس طبیعی در منزل به کمک روغن زیتون آشنا می شوید.

برای شما که جهت رفع چین و چروک و خطوط پوست صورت خود تصمیم به تزریق بوتاکس گرفته اید پیشنهاد ویژه ای داریم.

زیتون تقریبا از 3000 سال قبل از میلاد مسیح مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این گیاه از نواحی گرم و نیمه گرم می‌باشد و موطن اصلی آن را در سوریه و جنوب ترکیه می‌دانند و از این نقاط به سایر نواحی که دارای آب و هوای مدیترانه‌ای هستند برده شد و اکنون از دامنه‌های غربی هیمالیا در شرق تا سواحل اقیانوس اطلس در مغرب و در دو طرف دریای مدیترانه درخت زیتون کاشته می‌شود. علاوه بر نواحی نامبرده در آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی و استرالیا این محصول را نیز می‌کارند و مورد استفاده قرار می‌دهند.

میوه این گیاه، حاوی چربی بالایی (بین 35- 15 درصد) است با این وجود منبع خوبی از اسید اولئیک (اسیدهای چرب اشباع نشده امگا9) و ویتامین E است

تحقیقات به عمل آمده و تجربه در بین افرادی که با طب سوزنی آشنایی دارند نشان داده که این میوه ی پر خاصیت می تواند در زیبایی علاوه بر مصرف خوراکی به طور موضعی نیز بسیار موثر باشد. این میوه در دل طبیعت وجود دارد و برای پوست بعنوان بوتاکس طبیعی کارسازی خوبی دارد.

برای تهیه بوتاکس طبیعی در منزل به شیوه زیر عمل کنید :

هسته ی چند عدد زیتون تازه را گرفته و آنها را بکوبید و خوب له کنید و روی خطوط قرار دهید ( بین ابرو، دوطرف دهان و گاهی خطوط عمیق اطراف چشمها ) و مدت زمان پانزده تا بیست دقیقه به حالت خوابیده و آرام بمانید تا خوب جذب پوستتان شود.

می توانید زیتون های بدون هسته را درشت نیز رنده کنید و روی خطوط بخوابانید.

عمل بوتاکس طبیعی زیتون را هر روز یا یک روز در میان انجام دهید تا در عمیق تر نشدن چروکها و تا حدودی پر کردن خطوط به طور طبیعی به پوستتان کمک کرده باشید.

منبع : آرایشیک

مرتبط ها

قالب خبری