جدیدترین مطالب امروز

روش استفاده از کرم پودر ها برای پوشانندگی صورت

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

روش استفاده از کرم پودر ها برای پوشانندگی صورت

کرم پودر ها ، پنکیک ها ، ضد آفتاب های رنگی و.. امروزه نسبت به هر سلیقه ای برای پوشانندگی صورت استفاده می شوند ، در این بین بررسی روش صحیح پوشانندگی ضروری است

استفاده از لوازم آرایشی از جمله مواردی است که اکثر افراد خصوصا خانم ها آن را تجربه کرده اند ، در این مطلب در مورد چگونگی پوشانندگی صورت صحبت می کنیم ، به این معنا که استفاده از کرم پودر بهتر است یا پنکیک یا حتی ضد آفتاب های رنگی ؟ پاسخ این پرسش را از جنبه های مختلفی می توان بیان کرد ، اول به سراغ بعدی می رویم که سلامت پوست را در نظر می گیرد :

پوست افراد با هم متفاوت است ، عده ای دارای پوست خشک هستند و برخی پوست چربی دارند ، نوعی پوست حساس است و با کوچکترین تغییری به سرعت جوش می زند و یا به دلیل جوش هایی که در گذشته داشته لکه های خفیفی بر آن بجای مانده ، بهترین کار آن است که مناسب با پوست خود لوازم آرایشیتان را انتخاب کنید ، شخصی که پوست چرب دارد بهتر است از پنکیک استفاده کند این مورد درباره ی افراد با پوست حساس هم صادق است ، در مقابل به افرادی با پوست خشک و یا اشخاصی که می خواهند سطح پوستشان شدیدا پوشانده شود کرم پودر را توصیه می کنیم .

نکته ای که در تهیه ی کرم پودر ها باید مورد توجه قرار گیرد این است که شماره کرم پودر را نزدیک به رنگ پوستتان انتخاب کنید تا تناقض زیادی بین اندام دیگر بوجود نیاورده ، همچنین طبیعی به نظر برسد ؛ در خصوص استفاده از پنکیک نیز بهتر است پنج دقیقه قبل از یک مرطوب کننده استفاده کنید و بعد گذشت پنج دقیقه با استفاده از یک ابر خیس که آب اضافی آن را گرفته اید پنکیک را به سطح صورت خود بمالید ، ابر خیس جذب پنکیک را بالا برده و آن را طبیعی تر می کند ، همچنین لازم است ابتدا سطوح وسیع صورت را بپوشانید .

دور چشم ها را به هیچ وجه کرم پودر نزنید و حتی ابر پنکیک را نکشید ، این کار رفته رفته پوست دور چشم را چروک می کند ، برای اطراف چشم از پنکیک استفاده کنید آن هم به این شکل که به آرامی ابر را بر صورت گذاشته و بردارید تا فقط کمی رنگ آن با تمام صورت هماهنگی پیدا کند .

اگر بخواهیم به سلامت پوست اهمیت نداده و موردی را انتخاب کنیم که به طور دلخواه صورت را پوشش دهد ، کرم پودر همراه با پنکیک پیشنهاد می شود :

ابتدا تمام صورت خود را با کرم پودر بپوشانید و سپس برای طبیعی کردن چهره ( کرم پودر ها صورت را براق می کنند ) از پنکیک استفاده کنید .

اما با تمام این وجود ضد آفتاب های رنگی به عنوان جایگزین تمام موارد یاد شده گزینه ی مناسبی است و نسبت به کرم پودر و پنکیک ها و دیگر لوازمی ( مرطوب کننده و… ) که می خواهید همزمان استفاده کنید آسیب کمتری به پوست می رسانند . می توانید مطمئن باشید که رنگ موجود در ضد آفتاب هیچ تاثیری در وظیفه ی اصلی آن ( محافظت پوست در برابر نور خورشید ) ندارد و خللی در آن ایجاد نمی کند .

به چند نکته توجه کنید :

 کرم پودر ها بسیار سنگین تر از پنکیک ها هستند .

در طول روز بیشتر از یک مرتبه صورت خود را با صابون نشویید که چربی طبیعی پوست از دست نرود .

اگر از لوازم آرایشی استاندارد و یا مناسب با پوست خود استفاده نکنید به مرور دچار لک های پوستی می شوید .

در اخر آن که بهتر است تا حد امکان از لوازم آرایشی استفاده نکرده و پوست خود را دوست داشته باشیم .

مرتبط ها

قالب خبری