جدیدترین مطالب امروز

روشور یا همان سفیداب برای پوست بدن مفید است یا مضر ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

روشور یا همان سفیداب برای پوست بدن مفید است یا مضر ؟

آیا شما در حمام های روزانه ی خود و یا هفتگی ، از روشور یا همان سفیداب استفاده می کنید و به نظر شما اصلا این فرآورده ، برای بدن مفید است یا مضر ؟

از گذشته های دور و در حمام های عمومی ، کیسه کشیدن امری تقریبا واجب محسوب می شد که خیلی ها بر این باور بودند که عمل کیسه کشی و برداشتن لایه ی چرک از بدن ، می تواند برای سلامت انسان مفید باشد که اتفاقا امروزه نیز محققان به این نتیجه رسیده اند که در قدیم حرف هایی که زده می شد آنچنان هم بی حساب و کتاب نبوده .

با مختصر توضیح بالا شاید جواب سئوالی که در عنوان مطرح کرده ایم را تا حدودی گرفته باشید ، ولی نکته ای که وجود دارد این است که این موضوع از لحاظ منطقی و اصولی ، به شرایط و جنس پوست افراد نیز بستگی دارد و هر کس خودش می تواند با توجه به جنس پوست خود ، تصمیم به استفاده از روشور بگیرد و یا نگیرد !

ما در این مبحث به فواید مختلفی که استفاده از روشور و یا همان سفیداب می تواند داشته باشد می پردازیم و تصمیم استفاده از آن را به خود شما واگذار می کنیم .

همانطور که در عکس مطلب مشاهده می کنید و اکثر شما هم با آن آشنایی دارید ، روشور شبیه به توپ های کوچک سفیدرنگی می باشد که نوعی لایه بردار و سفید کننده ی پوست بدن محسوب می شود .

این فرآورده وقتی روی پوست مالیده می شود باعث می شود که سلول های مُرده ی بدن را از بین ببرد و در نتیجه به پاکیزگی و سفید شدن رنگ پوست بدن کمک کند .

همچنین وقتی روشور را روی کیسه می مالید و برای کشیدن به بدن آماده می کنید ، همین عمل کیسه کشیدن پوست ، باعث می شود تا تمام سلول های تجمع یافته بر روی پوست از بین بروند و کاهش تعریق بدن را نیز به دنبال داشته باشد .

به علاوه وقتی روی پوست خود ، به وسیله ی روشور و یا سفیداب ، کیسه می کشید ، از آنجاییکه منافذ پوستی باز می شوند ، ناخودآگاه باعث می شوید تا اکسیژن رسانی به پوست راحت تر و سریعتر صورت گیرد که این عمل می تواند شما را به رسیدن به رؤیای پوستی شفاف تر و سالم تر کمک کند .

نکاتی که در استفاده از روشور می شود به آن اشاره داشت از این قرارند :

1- اگر تصمیم به استفاده از روشور دارید و می خواهید به طور مداوم از آن استفاده کنید توصیه می شود که برای گرفتن نتایج بهتر ، سعی کنید هفته ای یکبار از روشور استفاده نمایید تا آلودگی ها را به طور مدام از پوستتان جدا سازید .

2- وقتی عمل کیسه کشیدن به وسیله ی روشور را انجام می دهید بایستی حتما پوست خود را پس از کیسه کشی ، زیر آب سرد بگیرید تا عمل لیفتینگ طبیعی ( کشیده شدن پوست به جهت جوانسازی بیشتر ) به صورت خود به خودی برای شما انجام گیرد .

مرتبط ها

قالب خبری