جدیدترین مطالب امروز

روشهای نابودسازی بوی سوختگی ناشی از سوزاندن مواد غذایی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

روشهای نابودسازی بوی سوختگی ناشی از سوزاندن مواد غذایی

این مقاله اختصاص دارد به بهترین روشهای نابودسازی بوی سوختگی ناشی از سوزاندن مواد غذایی در خانه . با انجام این روشها ، تقریبا تمامی نگرانی هایتان در این زمینه برطرف خواهد شد .

بدون شک اکثر افراد و به خصوص بانوان که بیشتر از آقایان ، با مواد غذایی سروکار دارند ، برای یکبار هم که شده ، تجربه ی سوزاندن مواد غذایی را داشته اند ، تجربه ای که خلاصی از بوی آن ، شاید کمی دشوار به نظر برسد .

اگر شما هم احیانا جزو همین افراد هستید و باتوجه به امتحان کردن انواع روشهای معقول و بعضا نامعقول ، هنوز نتوانسته اید روشی کارآمد و خوب را برای اینکار پیدا کنید ، ما شما را در این مقاله ی آزاد از یک جم ، راهنمایی خواهیم کرد تا با اقدامات اولیه و برخی از بهترین روشهای از بین بردن بوی سوختگی مواد غذایی آشنا شوید .

در ابتدا برای اینکه بتوانید بوی سوختگی ناشی از سوزاندن مواد غذایی را راحت تر از بین ببرید ، بایستی اقدامات اولیه ای را انجام دهید تا درپایان ، نتیجه ی بهتری عایدتان گردد .

اولین اقدام این است که ابتدا ماده ی غذایی سوخته را از محیط منزل به بیرون منتقل کنید .

دومین قدم ، روشن کردن پنکه یا کولر ، به منظور کمک به تهویه ی مناسب تر فضا می باشد .

سومین کار ، بازکردن پنجره ها و هدایت دود ناشی از سوختگی غذا ، با یک حوله ی نمدار به بیرون از منزل است .

حال که اقدامات اولیه ی فوق را برای از بین بردن بوی سوختگی انجام دادید ، نوبت به روشهای نابودسازی می رسد تا بتوانید در کمترین زمان ، تمامی آثار این سوختگی را محو سازید .

1- برای از بین بردن بوی سوختگی ، می توانید 15 تا 20 عدد میخک یا دارچین را در کمی آب ، در قابلمه ای به مدت نیم ساعت بجوشانید .

2- همچنین می توان ۲ پیمانه سرکه سفید را با مقداری آب جوشاند تا این امر باعث جذب بوی سوختگی گردد ( البته بایستی درگوشه هایی از منزل نیز پنبه ای آغشته به این مواد را نیز قرار دهید )

3- لیموترش را نازک برش بزنید و بگذارید در آب بجوشد تا بوی سوختگی از بین ببرد .

4 برش های پیاز را در کاسه ی حاوی آب ، در چند قسمت منزل قرار دهید تا بوی سوختگی را به خود جذب کند .

5- از آنجاییکه زغال نیز جذب کننده ی بو می باشد ، میتوانید چند تکه زغال را هم در جاهای مختلف منزل قرار دهید تا این بوی سوختگی را از بین ببرد .

ضمنا اگر احیانا ، مایکروویو شما بوی سوختگی گرفته است ، میتوان برای از بین بردن این بو ، پس از تمیز کردن مایکروویو ، پودر قهوه را به مدت یک شب ، درون آن قرار داده تا بوی سوختگی را از درون مایکروویو بگیرد .

مرتبط ها

قالب خبری