جدیدترین مطالب امروز

روز ملی سینما همراه با خندوانه ای های عزیز

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

روز ملی سینما همراه با خندوانه ای های عزیز

بیست و یکم شهریور ، مصادف با روز ملی سینما را به برنامه ی خندوانه اختصاص داده ایم . در ادامه با هدیه های آقای جوان و آقای ایوبی با شما هستیم .

مقاله آزاد این هفته را به خندوانه اختصاص می دهیم و چکیده ای از روز ملی سینما ( بیست و یکم شهریور ) را در کنار آقای جوان ( دوست عزیز همه ی مردم جهان ) ، آقای دکتر حجت الله ایوبی ( دوست سینمای ایران ) و مردم عزیز ایران به گزارش شما عزیزان می رسانیم .

خندوانه در روز ملی سینما ، از یک گفتگوی خودمانی با آقای ایوبی آغاز شد و با افتتاح اولین سیستم آبیاری قطره ای ( از کمپین قطره قطره ) تا بریدن کیک جشن سینمای ایران ادامه یافت . در یک قرار همگانی بیایید به نکته هایی که در این قسمت از خندوانه اشاره شد جامه ی عمل بپوشانیم ، بیایید بیشتر به سینما برویم ، فرهنگ حضور در سالن سینما را در وجودمان تقویت کنیم ، اطلاعات خودمان را در زمینه تاریخ سینما به خصوص سینمای ایران عزیزمان بالا ببریم و همچنین سینِما را صحیح بیان کنیم…

ابتدا به سراغ هدیه ی خندوانه در این روز باشکوه می رویم و خبر افتتاح اولین سیستم آبیاری قطره ای در یکی از روستاهای بعد از جیرف ( واقع در جنوب استاد کرمان ، نرسیده به استان هرمزگان ) را به اطلاع دوستان می رسانیم ، البته گزارش تهیه شده از این هدیه به صورت تصویری در برنامه تقدیم حضور دوستان شده است . در ادامه نیز مقاله را با حضور آقای ایوبی ادامه می دهیم :

آقای ایوبی ( معاون وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمای ایران ) که شغل و حرفه ی اصلی خود را تدریس در دانشگاه ( استاد علوم سیاسی ) عنوان کردند ، وضعیت سینمای ایران ا رو به رشد دانستند و با اشاره به اینکه در سال 93 هشتاد درصد افزایش فروش داشته ایم و در سال 94 نیز به این آمار اضافه شده است ، افزودند چین با افزایش سی درصدی ( با اکران فیلم های آمریکایی ) جزو دومین کشور رو به رشد در افزایش فروش فیلم در سینمای خود بوده است و این درصورتی است که در ایران فیلم های ساخت کشور ب روی پرده های سینما اکران می شوند که از نظر بودجه ، امکانات و… قابل مقایسه با سینمای آمریکا نمی باشند .

ایشان همچنین وضعیت سینمای کمدی ایران را بسیار خوب اعلام کردند و اظهار داشتند ساخت و اکران فیلم های کمدی خصوصا در دوسال گذشته پیشرفت خوبی داشته است . از دیگر خبرهای مسرور کننده ی ایشان در روز ملی سینما می توان به ساخت صدها سینما در صد شهر و روستای بدون سالن پخش اشاره کرد .

هدیه ی آقای ایوبی در روز ملی سینما خبر از راه اندازی مجدد سینماسیار بود که انشااالله در روستاها ، فضاهای باز و… مردم درکنار هم به صورت رایگان تجربه ای تازه از تماشای فیلم را تجربه خواهند کرد . ( سینماسیار طرح پخش و اکران فیلم در روزهایی مشخص به صورت رایگان بود که در اولین تجربه ی عملی شدن خود با شروع خوبی همراه نبود ) .

وی علاوه بر اشاره بر این موضوع که امروزه با پیشرفت های صورت گرفته و سهولت تماشای فیلم در هرمکان و هرزمان ، یادآور شدند امروزه سینما تنها دیدن فیلم نیست بلکه آیینی است برای کنار هم بودن ، و با جمع خانواده و اجتماع شادی و لذت تماشای فیلم را تجربه کردن .

تنها توقع ایشان از اهالی سینما به درخواست آقای جوان اینگونه بیان شد :

همانطور که ما تلاش می کنیم به دلایل مشکلات اکران ، مشکلات مالی و… شخص مقابل را درک کرده و بدون ناراحتی و عصبانیت با وی برخورد کنیم ، مراجعین محترم نیز خودشان را جای بنده گذاشته و در نظر بگیرند با بودجه ای که در اختیار است و قدرت مانور و تصمیم گیری تحت اختیار ، بنده چقدر می توانم توان داشته باشم .

ما تمام تلاشمان را برای به نتیجه رسیدن کار دوستان خواهیم کرد ، در مقابل یک فرد یکی از صدنفری است که فیلم ساخته و ما چند درصد توجه را می توانیم در اختیار این شخص بگذاریم ؛ ما یک سال تلاش دوستان ، مشکلات مالی و… را بخوبی درک می کنیم اما انتظار درک از طرف مقابل را نیز داریم . در حال حاضر ما با سالن های محدود ( با امکانات متوسط ) توان پخش 40 تا 50 فیلم از صدها فیلم ساخته شده را داریم .

مرتبط ها

قالب خبری