رنگ ها و شناخت زبان های این پدیده ی خلقت !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : سپتامبر 16, 2018
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
رنگ ها و شناخت زبان های این پدیده ی خلقت !

رنگ ها یکی از جذاب ترین و حیرت انگیزترین پدیده های خلقت هستند که دارای زبان گوناگونی می باشند ؛ در این مقاله به شناخت انواع زبان رنگ ها می پردازیم .

از زبان رنگ ها چه می دانید ؟
انواع رنگ ها چه تاثیراتی روی روح و روان ما میگذارند ؟
چگونه می توان با استفاده از آن ها به سلامت روان کمک کرد و به آرامش رسید ؟
رنگ ها چه کاربردی برای درمان مشکلات روحی و روانی دارند؟

ابراهیمی مقدم ( یک روانشناس ) در اینباره می گوید : رنگ ‌های گرم مانند قهوه‌ای ، خاکستری و سبز تیره باعث احساس گرمای مطبوع و رنگ ‌های سرد چون کرم ، یاسی ، صورتی کم رنگ و آبی منجر به احساس سرما در افراد می‌شوند.

وی اظهار داشت : در روانشناسی رنگ‌ ها ، یکسری از آنها به عنوان سنبل و نماد در نظر گرفته می‌شوند چون القا کننده بعضی احساسات هستند به عنوان مثال در فرهنگ ما مشکی سنبل عزاداری است در حالی که در هند سفید نماد آن است.

ابراهیمی مقدم تأکید کرد : رنگ ‌ها اثر درمانی ندارند بلکه فقط می ‌توانند روی انرژی ، حالات روحی و روانی و نیز روی خلق خوی افراد تأثیراتی داشته باشند ؛ مانند رنگ قرمز که می ‌تواند منجر به افزایش هیجان و اضطراب ، خاکستری حالت بی‌ حالی و احساس بی‌ هویتی ، رنگ آبی آرامش و آسودگی رنگ سبز افزایش شوق زندگی و رنگ‌ های قهوه ‌ای سوخته و مشکی موجب دل مردگی در افراد شود .

وی با بیان اینکه استفاده از رنگ ‌ها بیشتر از خود فرد بر اطرافیان فرد مؤثر واقع می ‌شوند چون رنگ ‌ها می‌ توانند به روح انسان طراوت ببخشند ؛ ادامه داد : بررسی ‌ها نشان می ‌دهد سلامت روانی افرادی مانند ترکمن‌ ها که از رنگ‌ های شاد و روشن‌ استفاده می ‌کنند بیشتر است .

ابراهیمی مقدم خاطرنشان کرد : رنگ‌ های مختلف با سن و سال افراد ارتباطی ندارد و در هر سنی افراد با توجه به سلیقه و علاقه‌ ی خود می‌ توانند رنگ ‌های مختلف را به کار گیرند .

منبع : Yjc

اشتراک گذاری این مطلب در :