جدیدترین مطالب امروز

رمضان شروعی دوباره برای یک بندگی تمام عیار

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

رمضان شروعی دوباره برای یک بندگی تمام عیار

باری دیگر و در سالی دیگر ، ماه پربرکت رمضان از راه رسید ، تا دوباره بندگی را امتحان دهیم . شاید که خدای مهربانی از ما هم قبول کند این بندگی ناچیز را .

با شروع دعاهای سحر و ربناهای افطار و یادآوری حال و هوای عجیب رمضان ، هوایی شد دلم ، به خاطر هر آنچه که از ماهت عسل خواهد شد . تو که دیوانگی و جنون را بر عاشقانه هایی گره زدی تا بندگانت را بیازمایی که تا چه حد عاشقند !

این مقاله آزاد از یک جم ، تقدیم به حس و حال همه ی عاشقان رمضان و حتی آنهایی که با رمضان خدا شاید ، دوستی چندانی نداشته باشند . تقدیم به تمامی نوجوانان سحر اولی که برای نخستین بار طعم شیرین سحر و افطار را با جدیت خواهند چشید .

رمضان امسال برای اهالی هنر ، کمی متفاوت تر شروع شده است ، بدون حضور یک خواننده ی جوان که سال گذشته در این روزها درگیر بیماری اش بود و امسال خلاص از هر چه درد ! آری مرتضی پاشایی که جوان بود ، خواننده بود و خوانده بود تیتراژی که خاطره ساز رمضان گذشته شد و آخرین اثر به یادماندنی خود را در رمضان گذاشت و رفت . شاید امسال مرتضی عزیز در میان ما نباشد ، ولی خاطره ی آهنگ های او هنوز زیر گوش هایمان نواساز است . ماه عسل را خاطره ساز کرد و خودش هم خاطره شد به شیرینی عسل . خدایش بیامرزد .

و اما چه گذشت ؟ یکسالی که سپری شد و دوباره به همان ماهی رسیدیم که شاید آخرش عسل شود ، برای کسانی که میخواهند ماهشان عسل باشد ، به واسطه ی تمام آنچه که سفارش شده به نیکی و خوبی .

روزه ها را با هم افطار خواهیم کرد تا دیگر بار ، لذت میزبانی خدا را احساس کنیم و شکر گوییم که یک سال دیگر را هم می توانیم روزه بگیریم و از نعمات و برکات رمضان بهره ببریم .

این ماه زیبا را به صاحبش قسم خواهیم داد که همه ی مارا بر سر سفره ی عظیمش دعوت سازد ، تا هیچکداممان حسرت میهمان شدن در ماه خدا را نداشته باشیم .

دعا می کنیم برای تمامی مریضان ، گرفتاران ، بدهکاران ، آرزومندان و همه ی انسانهایی که چشم امیدشان به دعاهای ماست . باشد که خودمان هم به واسطه ی دیگران دعا شویم و معجزات دعا ، گریبان مارا هم بگیرد .

و در آخر دعایی که الهام گرفته شد از روایتی داستانی : سلامتی همه ی روزه دارن و روزه خوارانی که رمضان را می شناسند ، به این امید که روزه داران ، به معنای واقعی کلمه روزه دار باشند و وظایف روزه داری خود را به خوبی انجام دهند و روزه خواران که اگر می توانند روزه دار شوند و از ماه فضیلت و رمضان خدا بی بهره نگردند . آمین .

مرتبط ها

قالب خبری