جدیدترین مطالب امروز

رفع عطش در ماه مبارک رمضان با این مواد غذایی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

رفع عطش در ماه مبارک رمضان با این مواد غذایی

این مقاله اختصاص دارد به توصیه هایی درخصوص مصرف و عدم مصرف برخی مواد غذایی ، برای رفع عطش در ماه مبارک رمضان و روزهای گرم سال .

در ادامه ، با راهنمای تغذیه در ماه رمضان به منظور رفع عطش ، در خدمت شما روزه داران عزیز خواهیم بود .

دو دسته از مهمترین مواد غذایی که برای رفع عطش بسیار توصیه می شود ، میوه و سبزیجات است ؛ از آنجاییکه آب سبزیجات و میوه جات ، قابلیت این را دارد که مدت زمان زیادی در دستگاه گوارش باقی بماند ، بسیار توصیه شده است که برای رفع عطش در طول روز ، حتما در وعده ی سحری ، از این خوراکی ها استفاده شود .

همچنین مصرف آب دوغ خیار ، ماست و خیار ، رب انار ، شیر و ماست نیز برای رفع عطش بسیار مناسب می باشد .

بعلاوه اینکه مصرف لیموترش تازه هم می تواند به کاهش تشنگی و رفع عطش درطول روز کمک کند .

آب میوه های طبیعی هم از این قاعده مستثنی نیستند و در تأمین آب بدن و رفع عطش می توانند مؤثر واقع شوند .

ضمنا دم کرده ی نعناع ، لیموعمانی و نبات و همچنین شربت سکنجبین و خاکشیر را نیز فراموش نکنید که به رفع عطش در ماه رمضان و این روزهای گرم سال بسیار کمک می کند .

به این نکته هم توجه داشته باشید ، به هر حال در طول روز ، مقدار زیادی از آب مورد نیاز بدن را از دست خواهید داد که علاوه بر نوشیدن مقدار مناسب آب بین افطار و سحر ، برای جبران این مایع از دست رفته ی بدن ، مصرف انواع آش و سوپ ، بسیار مثمر ثمر است و توصیه ی زیادی به مصرف این مواد غذایی در وعده ی افطار شده است .

و اما بهتر است از چه غذاها و خوراکیهایی دوری کنیم که به عطش و تشنگی در این ماه دچار نشویم ؟

کافئین ، چای و قهوه ی پررنگ ، شکلات و شیر کاکائو به دلیل افزایش دفع ادرار و درنتیجه افزایش نیاز بدن به آب ، همچنین مصرف غذاهای سرخ کرده ، پرچرب ، پر ادویه و پر نمک ، از جمله غذاها و مواد خوراکی هستند که باعث تشنگی بیشتر شده و نیاز بدن را به مصرف آب ، چند برابر می کنند ، پس در خوردن این مواد غذایی ، آنهم در ماه رمضان ، احتیاط کنید !

مرتبط ها

قالب خبری