جدیدترین مطالب امروز

رفت و آمد پشه ها را در منزل کنترل کنید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

رفت و آمد پشه ها را در منزل کنترل کنید

در فصل گرم سال باشیم و یا در زمستان چندان فرقی نمی کند ، پشه ها عموما منزل را برای سکونت و تامین غذا انتخاب خواهند کرد ، اما چگونه جمعیت آن ها را کنترل کنیم .

در فصل گرما به گونه ای از وجود پشه ها در امان نیستیم و در فصل سرما به نوعی دیگر ، علاوه بر پشه های ریزی که در محیط های مرطوب مانند حمام تجمع می کنند ، در فصل سرد سال شاهد هجوم آوردن پشه ها به داخل منزل نیز می باشیم . حالا چگونه از شر پشه ها در امان باشیم ؟

ابتدا سعی کنید هیچ زباله ای در خانه نداشته باشید ، مخصوصا محیط های مرطوب مانند سرویس بهداشتی ؛ همچنین برای پنجره های موجود در خانه توری تدارک ببینید تا در صورت باز گذاشتن آن ها ، پشه به داخل منزل راه پیدا نکند ، در حد امکان نیز هنگام طلوع و غروب خورشید در های ورودی و خروجی را باز نگذارید چرا که بیشترین تردد پشه ها در این ساعات از شبانه روز می باشد .

در ماه حدااقل یک تا دو مرتبه درون چاه های موجود در منزل وایتکس بریزید ، برای زمانی که پشه ها در محیطی تجمع کرده یا به صورت پراکنده در محیطی تکراری دیده می شوند ، فضا را تمام با حشره کش پر کنید تا عامل تجمع پشه ها از بین برود و یا بوی حشره کش را به خود جذب کند . در مواقعی که به حشره کش دسترسی ندارید یه پیاز حلقه شده و یا پوست پرتقال می تواند گره از کار شما باز کرده و پشه ها را فراری دهد ؛ حتی برای در امان ماندن می توانید آب پرتقال یا پیاز را به بدن خود بمالید تا از پشه زدگی در امان باشید ، ولی در آن صورت احتمالا اطرافیان نیز از شما گریزان می شوند !

به دام انداختن پشه ها به کمک نور نیز از روش های بسیار قدیمی و کارآمد است ، شما به راحتی می توانید از پشه کش هایی که مانند چراغ روشن می شوند با نور خود پشه ها را به سمت خود می کشند استفاده کنید ، اگر در هنگام خواب نیز احساس می کنید پشه ای در محیط استراحت شما وجود دارد ، تمامی روشنایی های موجود در اطراف خود را خاموش کرده و یک منبع نور ( چراغ و… ) در اتاق های دیگر ایجاد کنید تا پشه ها در آن مکان جمع شوند .

اگر با تمام این تفایسر موفق به دفع پشه ها از محیط خانه نشدید ، برای مقابله با نیش آن ها به دنبال راه حل بگردید . برای این کار از لباس هایی با رنگ شاد استفاده کنید زیرا پشه ها به سمت رنگ های تیره متمایل می شوند . اگر دچار نیش زدگی نیز شدید برگ ریحان را خرد کرده و به محل نیش پشه بمالید . در غذای خود نیز از سیر بیشتر بهره ببرید تا سپری باشد در سطح بیرونی پوست برای حشرات موذی مانند پشه .

اگر به پرورش گل و گیاه نیز علاقه دارید می توانید به صورت خیلی ماهرانه ، به جای انتخاب گیاهانی که پشه ها را به خود جذب می کند گل هایی را برای پرورش انتخاب کنید که پشه ها از عطر آن ها فراری هستند .

مرتبط ها

قالب خبری