جدیدترین مطالب امروز

رشد مو را به یک سانت و نیم در یک ماه برسانید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

رشد مو را به یک سانت و نیم در یک ماه برسانید

حداکثر رشد مو در یک سال برابر با پانزده سانتیمتر و در یک ماه نزدیک به یک سانت و نیم است ، اما متاسفانه همه ی افراد به این میزان رشد نخواهند رسید .

همه ی افراد دوست دارند سرعت رشد مو سرشان بالا باشد ، موها سالم و براق باشند و… اما این امر با تغذیه موادی که اکنون در دسترس است و افزایش آلودگی هوا تقریبا ممکن نیست و برای رسیدن به مقصود باید مراقبت هایی را انجام داد ، در نظر داشته باشید که قصد ما چیزی شبیه معجزه نیست ، خواسته یا ناخواسته رشد مو از حد معینی فراتر نخواهد رفت ، چنانچه رشد مو در فردی از حد معمول کمتر است و یا قصد دارد از حداکثر ها استفاده کند رعایت نکاتی که در ادامه آمده است پیشنهاد می شود .

شما در چند بخش می توانید از موهای خود مراقبت کنید ، تسریع رشد مو ، محافظت در برابر موخوره و دیگر ناراحتی ها ، براق ماندن مو ها و… ؛ در این جا بحث ما پیرامون تسریع رشد مو است . اولین و ساده ترین راه برای افزایش رشد مو ، ماساژ دادن و یا هر حرکتی است که باعث به جریان افتادن خون شود مانند برس کشیدن ( برای جلوگیری از موخوره از برس های مویی استفاده کنید ) ؛ اگر بخواهیم در همین زمینه کمی تشریفاتی تر رفتار کنیم می توان ماساژ را با مخمر آب جو ، روغن زیتون ، ذرت یا آفتابگردان انجام داد .

تاثیر شامپو در سلامت و رشد مو :

در مطالب پیشین به طور مفصل به این امر پرداخته شد ، این مسئله بسیار اهمیت دارد که هر مو شامپوی مناسب و سازگار با جنس خود را داشته باشد ، علاوه بر این حتی همان شامپو بعد از یک دوره باید تعویض شود ؛ اهمیت به این موضوع تا چند درصد در رشد مو موثر است .

چه تغییراتی در تغذیه انجام دهیم ؟

همانطور که گفتیم بخش عمده ای از این مسئله به تغذیه مربوط است ؛ برای آنکه درمان هایی که جهت سرعت بخشیدن به رشد مو ها انجام می دهید مفید واقع شود مصرف خوراکی های شیرین به خصوص نوشابه ، قند و شکر را به حداقل برسانید .

چه موادخوراکی پیشنهاد می شوند ؟

میوه ، سبزیجات تازه ، مواد سبوس دار ، تخم مرغ ، ماست ، لوبیا و ماهی گزینه های مناسب و سازگاری برای افزایش رشد مو هستند ، استفاده از ویتامین های گروه A ، B و C همچنین گروه هایی از مواد مانند کلسیم ، مس و روی توصیه می شود .

دیگر فعالیت هایی که می توانند در رشد مو نقش مثبت داشته باشد ماسک های بهداشتی ، ورزش ، دوری از استرس و همچنین استفاده از مکمل های تقویتی می باشد . پیشنهاد می شود از هیچ مکمل و دارویی سرخود استفاده نکنید .

مرتبط ها

قالب خبری