جدیدترین مطالب امروز

رسیدگی به بهداشت پوست صورت به لذت یک بعد از ظهر

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

رسیدگی به بهداشت پوست صورت به لذت یک بعد از ظهر

شاید به علت مشغله ، هزینه و… موفق نشوید پاکسازی صورتتان را مرتبا پیگیری کنید ، تا پایان این مطلب می توانید بهداشت پوست صورت خود را همیشه به بهترین شکل دنبال کنید .

رعایت بهداشت پوست نام دیگری است که ما به پاکسازی اختصاص داده ایم ، در معنا چیزی هم جز این نیست .

همانطور که در یک بعد از ظهر با استفاده از یک ماسک به صورت خود استراحت می دهید ، خواهید توانست مراحل پاکسازی را در خانه دنبال کرده و نسبت به بهداشت پوست خود بی تفاوت نباشید ؛ بهداشت پوست دامنه ی وسیعی دارد ، از پوست سر ، صورت و بدن گرفته تا جاهای خاص مانند سرزانو و اعم از آن ؛ در اینجا تمام مراحل پاکسازی صورت را به طور جامع شرح خواهید داد .

اولین گام :

پاک کردن پوست است ؛ با این کار شما کمک می کنید پوستتان نفس بکشد و بار اضافی از آن برداشته شود ، آرایشگرها این مرحله را که در جلسه ی اول اتفاق می افتد اصطلاحا آماده سازی می گویند ؛ برای این کار پوست را با پاک کننده ی مربوطه ماساژ می دهند تا جایی که ماده دیگر جذب پوست نشود . علت جذب مواد توسط پوست به نوعی تشنه بودن آن است ، در مرحله ی اول یک دور مواد پاک کننده جذب و بعد به شکل چرک ( چرک هایی که با کیسه زدن در حمام جدا می شود ) دفع می شوند .

رعایت این نکته از بهداشت پوست در دو نوبت صبح و شب مفید می باشد .

اما مواد پاک کننده کدامند ؟ ( راهنمای تهیه پاک کننده به منظور پاکسازی و رعایت بهداشت پوست ) :

اگر پوست حساس دارید اصلا از صابون به عنوان پاک کننده استفاده نکنید ( در حالت عادی هم صابون تجویز نمیشود و ژل های پاک کننده در اولویت هستند ) ؛ تنها ماده ی پاک کننده برای پوست های حساس ، پاک کننده های ضدآلژی هستند . برای پوست های خشک اما دقیقا برعکس است ، پاک کننده های کرمی و کمی قوی ، حتی صابون های مرطوب کننده ( بدون بو ) برای این منظور پیشنهاد می شوند ؛ نکته حائز اهمیت این است که اگر از صابون استفاده می کنید اجازه ندهید کف برای مدت طولانی روی پوستتان بماند ، خیلی معمولی بشویید و آبکشی کنید .

شیر پاک کن و در مجموع پاک کننده های محلول و آب مانند نیز برای پوست های نرمال پیشنهاد می شوند . اگر هم پوست صورت شما چرب میباشد و یا جزو هیچکدام از دسته بندی های نام برده نیست ( مختلط ) از شیرپاک کن یا لوسیون های ملایم استفاده کنید .

موارد فوق در خصوص پوست صورت است ، لب و چشم هایتان را با مواد مخصوص خود ( لب پاک کن و چشم پاک کن ) پاکسازی کنید .

پاک کننده ی مناسب با پوست خود را انتخاب کرده و صورت خود را به آن آغشته کنید ، با سر انگشتان شروع به ماساژ دورانی کنید تا آلودگی ها از پوست صورتتان پاک شوند . در نهایت می توانید پوست را شستشو دهید ( مخصوص پاک کننده های مایع و محلول ) و یا با دستمال ، به آرامی مواد را از پوست پاک کنید ( پاک کننده های محلول چربی ) .

دومین گام :

استفاده از شاداب کننده ها که به آن تونر هم می گویند . اگر نوع پوستتان را به پزشک داروخانه ی مربوطه بگویید حتما شما را راهنمایی می کند ، اما به خاطر آنکه بدون اطلاعات راهی بازار نشوید برای پوست نرمال تونر الکل داربودن یا نبودن ( تفاوتی ندارد ) ، پوست خشک بدون الکل ، چرب یا مختلط ( پایه الکلی ) پیشنهاد می شود .

تونر را با پنبه ی مرطوب به صورت دورانی به پوست بمالید ( شدت و فشار دست نباید به حد اذیت کردن صورت و گردن باشد ) . ممکن است پس از استفاده لازم بدانید باید یکدور صورتتان را با آب بشویید ، مانعی ندارد .

سومین گام در رعایت بهداشت پوست :

از مرطوب کننده ها و تقویت کننده ها استفاده کنید . مرطوب کننده های حاوی ضدآفتاب برای پاکسازی در صبح و تقویت کننده های دارای ویتامین برای نوبت شب مناسب هستند .

نکات تکمیلی در رعایت بهداشت پوست :

در همه حال اگر می خواهید ببینید به ماده ای حساسیت دارید یا خیر ، مقداری از آن را به پشت گوشتان بمالید ؛ از آنجایی که هیچ کس پشت گوشش را نمی بیند ! بعد از 24 ساعت به کمک یک آینه این کار دشوار را انجام دهید ؛ اگر هیچ نشانی از التهاب و… نبود ، ماده ی مذکور با پوست شما سازگار است .

تونرهای حاوی الکل پوست را خشک می کنند ( هر چه درصد الکل بالاتر ، خشک شدن پوست نیز بیشتر )

در هیچکدام از مراحل اجرای بهداشت پوست نباید نواحی اطراف چشم و لب را دخالت داد .

بعد از استفاده از مرطوب کننده ها ، آرایش را به 10 دقیقه بعد منتقل کنید ، چرا که در غیر این صورت مرطوب کننده به خوبی جذب پوست نمی شود .

مرتبط ها

قالب خبری