جدیدترین مطالب امروز

رستاخیز ، رکورددار جشنواره سی و دوم فیلم فجر شد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اخبار

رستاخیز ، رکورددار جشنواره سی و دوم فیلم فجر شد

فیلم رستاخیز ساخته ی احمدرضا درویش با حضور در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در یازده رشته توانست نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنواره شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، رستاخیز داستان بزرگترین واقعه تاریخ شیعه ، یعنی عاشورای حسینی را به تصویر می کشد. درویش با ساخت این فیلم پس از ده سال به جشنواره ی فیلم فجر بازگشت.
این فیلم در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر توانست در یازده بخش نامزد دریافت سیمرغ بلورین شود.
بخشهایی که فیلم رستاخیز موفق شد نامزد دریافت سیمرغ بلورین سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر شود به شرح ذیل میباشد :
برای بهترین جلوه های ویژه بصری : سایمون فریم
در بخش بهترین جلوه‌ های ویژه میدانی : حمیدرضا سلیمانی
محسن موسوی برای بهترین چهره ‌پردازی
مجید میرفخرایی ، بهترین طراحی صحنه و لباس
یداله نجفی به عنوان صدابردار این فیلم
همچنین در بخش صداگذاران : جرمی ‌پرایز، دن جانسون، ریچارد کانوی برای بهترین صدای فیلم، نامزد دریافت سیمرغ بلورین شده اند.
رستاخیز در بخش های نقش مکمل مرد : بابک حمیدیان را لایق نامزدی دریافت این سیمرغ بلورین کرد.
و نیز در بخش بهترین موسیقی متن : استفان واربک ، بهترین فیلم‌ برداری : حسین جعفریان و بهترین بازیگر نقش اول مرد : آرش آصفی از دیگر نامزدهای دریافت سیمرغ این فیلم بودند.
و پس از کسب این همه سیمرغ جذاب برای اهل رسانه ، نوبت به بهترین کارگردانی یعنی احمدرضا درویش و نیز بهترین فیلم به تهیه ‌کنندگی تقی علیقلی‌ زاده رسید که این دو عزیز هم سیمرغ را از آن خود کردند.
دست مریزاد به کارگردان و عوامل این فیلم که ساخته ای با این کیفیت را عرضه ی عموم کردند تا مانند سالهای گذشته در جشنواره سی و دوم فیلم فجر هم اثری پررنگ تر از آثار دیگر ظاهر شود.
گفتنی است فیلم « چ » به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا ، بعد از رستاخیز رکورددار بعدی جشنواره شد.

مرتبط ها

قالب خبری