راه های شناخت عسل طبیعی از انواع تقلبی موجود در بازار

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژانویه 9, 2016
راه های شناخت عسل طبیعی از انواع تقلبی موجود در بازار

رنگ عسل ، شکرک زدن آن و… ، هر چند هر یک ، ویژگی های عسل موجود را مشخص می کنند ولی دلیلی بر تقلبی بودن آن نیستند ، در ادامه : عسل طبیعی چه ویژگی هایی دارد !

عسل طبیعی دارای مواد و املاح مختلفی است ، هر یک از این مواد و املاح در بلند مدت رفتارهای خاصی را از خود بروز می دهند و چه بسا تا کنون ویژگی هایی را که مربوط به عسل طبیعی بوده است با نوع تقلبی آن اشتباه گرفته باشیم ! از جمله ی این ویژگی ها شکرک زدن است ؛ این به آن معنا نیست که هر عسلی که شکرک بزند از نوع مرغوب و طبیعی خواهد بود بلکه مقصود آن است که شکرک زدن اصل نمی تواند راه حل خوبی برای تشخیص نوع تقلبی آن باشد . هر چند بلورهای ایجاد شده در عسل طبیعی کوچک تر از شکرک های موجود در مربا ها است اما این ویژگی از دیاستاز موجود در عسل طبیعی به او ارث رسیده است و همین ماده موجب مشاهده لرد یا ته نشین در عسل طبیعی می گردد .

عسل طبیعی می تواند قوام زیاد داشته باشد و یا به دلیل افزایش ناخالصی ها رقیق تر از حد معمول باشد ( این در حالی است که عسل مصنوعی کاملا از شکر و دیگر نگهدارنده ها تولید و عرضه می شود ) ، بنابراین از فاکتور غلظت نیز در شناسایی عسل طبیعی چشم پوشی می کنیم .

آیا رنگ تیره عسل دلیلی بر طبیعی بودن آن است ؟

در نوع تقلبی عسل احتمالا راه های شبیه سازی کردن رنگ وجود دارد ؛ در عسل طبیعی هر چه رنگ تیره تر باشد املاح معدنی موجود در عسل بیشتر هستند و رنگ آن صرفا دلیلی بر اصل یا تقلبی بودن آن نیست .

عسل طبیعی چگونه قابل تشخیص است ؟

طعم و بو دو فاکتوری هستند که با استفاده ی زیاد عسل طبیعی می توانند در تشخیص به کمک ما بیایند . عسل طبیعی نباید به سرعت در آب حل شود این در حالی است که در دهان باید به سرعت آب شده و حل شود ؛ طعم عسل علاوه بر شیرینی ، چیزی نزدیک به گس است و کاملا با طعم های مشابه آبنبات و شکر تفاوت دارد . رایحه ی یک عسل طبیعی نیز از نوع مصنوعی آن تفکیک پذیر می باشد . بنابراین در زمان خرید با استفاده از مشاهدات خود بعلاوه ی بو و طعم محصول ( عسل طبیعی شهد گل ها را کاملا مشهود می کند ) می توان عسل طبیعی را شناسایی کرد .

در زمانی که عسل را خریداری کرده اید ، مقداری از آن را در یک لیوان آب سرد ریخته و به مشاهدات خود دقت کنید . عسل طبیعی به صورت عمودی وارد لیوان شده و در ته لیوان تجمع می کند ، این در حالی است که عسل مصنوعی به سرعت در آب حل شده و گاهی اجازه تجمع در ته لیوان را نیز فراهم نمی کند .

نکته حائز اهمیت پایانی :

اگر از موم عسل نیز استفاده می کنید آن را در جای گرم نگهداری نکنید . موم عسل در جای گرم فاسد می شود .

اشتراک گذاری این مطلب در :