راه رفتن چه ارتباط مستقیمی با روحیات افراد دارد ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آگوست 27, 2020
:: موضوع : گوناگون » دانستنیها
راه رفتن چه ارتباط مستقیمی با روحیات افراد دارد ؟

بد نیست بدانید که راه رفتن می تواند ارتباط مستقیمی با روحیات افراد گوناگون داشته باشد ! ما در این مقاله قصد داریم شما را با این ارتباط جالب ، بیشتر آشنا کنیم .

وقتی استرس و اضطراب دارید چگونه راه می روید ؟
آیا تاثیرات آن را روی راه رفتن تان دیده اید و مشاهده کرده اید ؟
شرایط روحی شما چه نقشی در نحوه راه رفتن تان دارد ؟
استرس و دلشوره چه تغییری در قدم برداشتن شما ایجاد می کند ؟

استرس و اضطراب بر عملکرد کلی مغز و بدن تاثیر می‌گذارد و موجب بروز واکنش‌هایی در نحوه غذا خوردن،‌ فکر کردن ، روابط اجتماعی و همچنین راه رفتن می‌شود.

محققان نشان داده‌اند که گرایش‌های رفتاری به عقب‌نشینی از برخی شرایط، احساسات و روابط منجر می‌شود و باعث می‌شود افراد هنگام راه رفتن به سمت چپ متمایل شوند. در واقع، هنگامی که افراد استرس یا اضطراب بالایی را تجربه می‌کنند، این اختلال نیم‌کره راست مغز آن‌ها تحت تا‌ثیر قرار می‌دهد و سبب می‌شود جهت راه رفتن ‌شان به سمت چپ مایل شود. در واقع افراد از جهتی که که مطلوب‌شان نیست منحرف می‌شوند و به سمت مخالف متمایل می‌شوند. در اینجا این حالت بر نیمکره راست تاثیر می‌گذارد و فرد را به سمت چپ متمایل می‌کند.

در تحقیق که برای تعیین تاثیر استرس بر نحوه راه رفتن افراد انجام شد، از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا بر روی خطی صاف راه بروند. نتایج نشان داد افرادی که استرس و اضطراب بیشتری داشتند، هنگام راه رفتن بیشتر به سمت چپ متمایل می‌شوند و افرادی که از هیچگونه فشار روحی رنج نمی‌بردند هنگام راه رفتن به سمت راست متمایل می‌شدند و یا تقریبا صاف راه می‌رفتند.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :