جدیدترین مطالب امروز

راهی برای از بین بردن موهای زائد به صورت دائمی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

راهی برای از بین بردن موهای زائد به صورت دائمی

راه های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد ، تا کنون هیچ راهی بهتر از لیزر ( برای حذف دائمی ) و اپیلاسیون ( حذف موقت و طولانی ) جواب نداده است .

از بین بردن موهای زائد شاید بتوان گفت امروزه به یک دردسر تبدیل شده است ، زن ها و مرد ها که هر روز به دنبال پاکیزگی بیشتر هستند ، خواستار بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد بوده و اکثرا بدون داشتن آگاهی کامل انواع محصولاتی را که تبلیغ می شود امتحان می کنند ، اما در بین محصولات و روش های مختلف ( استفاده از موم ، تیغ زدن ، انواع کرم و داروهای موبر و… ) کدامیک بهتر بوده و نتیجه ی برعکس نخواهد داد ؟

از ابتدایی ترین روش ها شروع کرده و به پیش می آییم ، اولین روشی که به عنوان از بین بردن موهای زائد به کار گرفته شد استفاده از تیغ بود ، مزیتی که تیغ داشت سهولت استفاده و صرف زمان کم بود ، اما موهایی که مجددا رشد می کردند خشن تر و بیشتر بودند و این چنین شد که دارو هایی پودر مانند که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد ( نوع اصلی آن در طب سنتی کاربرد دارد ) وارد میدان شدند و شانس خود را برای حذف موهای زائد امتحان کردند ؛ این پودر ها که با آب مخلوط می شوند و به شکل خمیر مورد استفاده قرار می گیرند ، محل را به خوبی از موهای زائد پاک می کنند و موهایی که مجددا رشد می کنند ضعیف هستند اما روش استفاده ی پرزحمت این پودر ها باعث شد کرم های موبر و انواع اسپری ها نیز پا به عرصه بگذارند .

حتی برای خلاص شدن از شر موهای زائد به طوری که شخص بتواند خودش به تنهایی و بدون نیاز به آب و… اینکار امکان پذیر باشد ، انواع دستگاه های کوچک برقی و … تولید شد و باز هم نتوانست نیاز انسان را برطرف کند .

قطعا اسم روشی که موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد و از رشد مجدد آن ها خبری نباشد به سرعت پخش می شود و امتحان آن از نظر همگان خالی از لطف نیست ؛ اینگونه شد که اپیلاسیون و لیزر پا به دنیای رقابت در از بین بردن موهای زائد گذاشتند و هنوز که هنوزه روشی بالاتر از این دو معرفی نشده است .

اما چرا هر روش مناسب شخصی است ؟ در آرایشگاه ها تیغ برای موهای زائد مرد ها استفاده می شود اما همین روش در مناطقی که موهای زائد زن ها کرک مانند است ( مانند خراسان و… ) جایگزین خوبی برای بند ( استفاده از نخ برای از ریشه در آوردن مو های زائد صورت ) می باشد ، اما در مناطق جنوبی که ریشه ی موهای زائد قوی تر است ، استفاده از تیغ سبب ضخیم و خشن شدن موها در رشد مجدد می شود .

انواع کرم ها ، اسپری ها و… معمولا ایجاد حساسیت های پوستی می کند و دستگاه های موزن چندان ما را به هدف نزدیک نمی کند . در این بین لیزر روشی مناسب برای حذف دائمی موهای زائد به شمار می رود ؛ همچنین اپیلاسیون روش دوم حذف موهای زائد به صورت مفید شناخته شده است ؛ هر چند بسیار گفته شده است که اپیلاسیون به مرور زمان باعث افتادگی پوست می شود و یا اکثرا از لیزر کردن به دلیل اینکه پوستشان حساس است سرباز می زنند اما روشی دائمی تر و ماندگار تر از این دو در حال حاضر برای از بین بردن موهای زائد وجود ندارد ؛ در غیر این صورت استفاده از پودر های موبر و تیغ ( برای افرادی که ریشه ی موهای زائدشان ضعیف است ) پیشنهاد می شود .

نکته ی مهم این است که برای از بین بردن موهای زائد از هر روشی که بنا به تبلیغ گسترده بر سر زبان ها می افتد و بازدهی خوبی نداشته استفاده نکنید ، بازدهی مناسب به نتیجه ی مطلوب برمیگردد نه تنها شنیدن چند تعریف و… ؛ یکبار استفاده از یک محصول نامعتبر می تواند آسیب جدی و همیشگی بر پوست و گاه سلامت کلی انسان بگذارد .

مرتبط ها

قالب خبری