جدیدترین مطالب امروز

رابطه ی ابراز احساسات با کاهش کلسترول خون

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

رابطه ی ابراز احساسات با کاهش کلسترول خون

هر روز کشفیات جدیدی از این بشر 2 پا را نظاره گریم ، که گاهی خود انسانها نیز در کشف آن متعجب میمانند! کاهش کلسترول خون با ابراز احساسات چه رابطه ای میتواند داشته باشد؟

روشی جدید که پژوهشگران آریزونا ، آن را کشف کرده اند و مدعی هستند ، با یک روش بسیار ساده می توان سطح کلسترول خون خود را کنترل کرد.

اما اینکه چگونه میشود به این راز جالب و عجیب پی برد را در ادامه خواهیم گفت.

کلید پی بردن به این راز ارزشمند ، در گرو همراهی با ادامه ی مطلب است.

پژوهشگران آریزونا دریافته اند که با بیان عشق و محبتی که نسبت به عزیزان خود داریم ، می توانیم سطح کلسترول خون خود را به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهیم، آنها بر این باورند که رابطه ی مستقیمی بین ابراز احساسات و کاهش کلسترول خون وجود دارد که تحقیقاتشان در این زمینه ، گویای واضحی برای این ادعا میباشد.

در تحقیقی که این پژوهشگران انجام دادند، داوطلبان در سه جلسه بیست دقیقه ای به مدت پنج هفته ، احساسات خود را درباره عزیزانشان با نوشتن روی کاغذ بیان کردند. در پایان هفته پنجم، میزان کلسترول خون داوطلبان هفت واحد یا به عبارت دیگر بیست درصد کاهش یافت ! جالب است نه؟

به گفته ی این پژوهشگران، بیان احساسات محبت آمیز ، باعث آزاد شدن هورمونی در بدن انسان می شود که با استرس مقابله می کند که نتیجه ی این پدیده ، کاهش کلسترول خون خواهد بود.

پس خود را محدود نکنیم و احساساتمان را به راحتی ابراز کنیم و با یک تیر 2 نشان بزنیم : 1- ابراز احساسات به آنکه دوستش داریم که نتیجه ی آن مهر و محبت بیشتر است 2- کاهش کلسترول خون خود ، که نتیجه ی آن سلامتی مضاعف است.

چه چیزی از این بهتر ، که پیامبر اکرم ( ص ) نیز به آن سفارش کرده اند و فرموده اند : هر چه ایمان انسان کامل تر باشد به همسرش بیشتر ابراز محبت می کند.

مرتبط ها

قالب خبری