جدیدترین مطالب امروز

رؤیا و آرزوهای زیبای انسانها یار همیشگی آنهاست !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

رؤیا و آرزوهای زیبای انسانها یار همیشگی آنهاست !

رؤیا و آرزو معمولا ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند که این ارتباط بیشتر به نوع تفکرات و ذهنیات هر فرد برمیگردد . در ادامه در خصوص رؤیا و رؤیا پردازی صحبت خواهیم کرد .

رؤیا و رؤیا سازی همیشه در میان عده ی زیادی از انسانها دارای جذابیت بوده و هست ، طوریکه حتی افرادی که اصلا اهل رؤیا پردازی نیستند و همیشه منطقی و علاقه مند به واقعیت اند ، برای یکبار هم که شده در خلوت خود ، رؤیا های خاک خورده در گوشه ی ذهنشان را کمی گردگیری می کنند و تجربه ای دوباره از یک بازی رؤیا پردازانه را برای خود زنده می سازند .

شاید از نگاه برخی از افراد ، رؤیا پردازی یک عمل کاملا بیهوده و بی فکر به نظر برسد که فقط آدم ها را به نداشته هایشان دلخوش می کند و آنها را از تلاش برای رسیدن به خواسته هایشان باز می دارد . اینگونه افراد معمولا در این تصور اشتباه هستند که فکر می کنند پرداختن و فکر کردن به رؤیا های موجود در ذهن ، باعث ایجاد تنبلی در افراد می شود و آنها را از رسیدن به هدف هایشن دورتر و دورتر می سازد ، در حالیکه اینطور نیست و بسته به نوع رؤیا پردازی افراد ، دسته بندی های مختلفی برای این عمل وجود دارد و برخی از این نوع دسته بندی ها ، نه تنها افراد را از کار و هدفشان دور نمی کند بلکه آنها را به سمت پیشرفت و ترقی وا می دارد .

حال به چند دسته بندی کلی در مقوله ی رؤیا پردازی اشاراتی خواهیم کرد :

یکی از این دسته بندی ها ، رؤیا های بالفعل هستند که به گونه ای از رؤیا گفته می شوند که در حال حاضر ، در عالم واقعیت وجود دارند و ممکن است برای برخی رؤیا باشند و برای عده ای دیگر واقعیت ! به عنوان مثال : داشتن فلان خانه یا فلان ماشین و یا فلان شغل و … . اینگونه رؤیا ها و رؤیا پردازی ها اگر همیشه در حد رؤیا بمانند و هیچ وقت تصمیمی برای تبدیل آنها به هدف و خواسته ، گرفته نشود ، مطمئنا برای ما سودمند نیستند و ما را از پیشرفت باز می دارند .

یکی دیگر از دسته بندی های کلی رؤیا را ، با عنوان رؤیا های بالقوه می شناسیم . این نوع از رؤیا ها ، رؤیا هایی هستند که در حال حاضر ممکن است در عالم واقعیت وجود نداشته باشند ولی می توانند به واقعیت مبدل شوند و حتی منجر به یک تحول عظیم در دنیا گردند . این نوع رؤیا ها می توانند انسان را به سمت جلو حرکت دهند و دقیقا از همان نوع رؤیا هایی هستند که فرد را به سمت موفقیت سوق می دهند . به عنوان مثال : فردی رؤیای ساختن فلان وسیله ی حمل و نقل و یا فلان داروی کشف نشده برای بیماری های خاص و یا اختراع فلان چیز و … را دارد که هیچکدام از آنها وجود ندارند ولی میتوانند به وجود بیایند و خیلی دور از ذهن نیستند . لازمه ی رسیدن و پرورش چنین رؤیا هایی ، نگاه دقیق به اطراف و پیرامون زندگیمان است .

نوع دیگری از رؤیا ها را رؤیا های تخیلی می نامند که اصلا ممکن نیست ایجاد شود و یا اینکه لااقل شکل گیری آن در حال حاضر چیز کاملا غیرممکنی است و از رؤیا پردازی کمی فراتر می رود و به تخیلات ذهنی بدل می شود . این نوع از رؤیا ها ، رؤیا هایی هستند که به هیچ وجه وجود خارجی ندارند و بودن آنها در عالم واقعیت ، چیز غیرممکنی به نظر می رسد و به تمام معنا ، رؤیا و تخیل هستند . به عنوان مثال : تشکیل شهری میان زمین و خورشید و یا زندگی روی ابرها و اینجور رؤیا هایی که شاید قشنگ و جذاب هم به نظر برسند ، ولی کمی دور از ذهن اند .

در حالت کلی و طبق تجربیات موجود در این حوزه ، هر چه رؤیا ها به تخیل نزدیک تر باشند و وجود آنها در دنیای واقعی ناممکن تر به نظر برسد ، از جذابیت بیشتری برخوردارند .

آیا شما هم جزء جمعیت کثیر رؤیا پردازان هستید و اگر هستید ، شامل کدام یک از سه گروه رؤیا پردازی بالا می شوید ؟

مرتبط ها

قالب خبری