ذرت مکزیکی با خواصی بی نظیر و جالب توجه ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آوریل 20, 2018
ذرت مکزیکی با خواصی بی نظیر و جالب توجه ؟

آیا شما جزو افرادی هستید که ذرت مکزیکی را به عنوان یک میان وعده خوشمزه ، مخصوصا زمان هایی که بیرون از منزل هستید میدانید ؟ آیا از خواص ذرت مکزیکی هم اطلاعی دارید ؟

ذرت مکزیکی یکی از خوراکی های پرطرفدار در بین اکثر افراد است ، شاید بیشتر در زمان تفریح کردن از این خوراکی استفاده کرده باشیم و تا به حال به فکر خاصیت داشتن یا نداشتن آن نبوده ایم ؛ اما بد نیست بدانید که این خوراکی و میان وعده ی خوشمزه خواص بینظر بسیاری دارد که در این مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد ؛ پس لطفا با ما همراه باشید .

ذرت مکزیکی حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است و انسان را در برابر انواع سرطان‌ ها ایمن نگه می ‌دارد و برای پیشگیری از دیابت و نرمال نگه داشتن میزان قند خون ماده ‌ای مفید به شمار می ‌رود .

ذرت مکزیکی به دلیل اینکه حاوی مقادیر زیادی گوگرد ، سیلیس ، آهن و کلسیم است ، از پوست و مو و همچنین ناخن محافظت نموده و سبب استحکام آن‌ ها می گردد و املاحی همچون پتاسیم ، فسفر و منگنز در آن به مقدار فراوان یافت می‌ شود و این ماده غذایی سرشار از ویتامین‌ های گروه B است .

ذرت مکزیکی کمک بزرگی به رشد باکتری در روده کرده و اسیدهای چرب موجود در آن باعث بهبود عملکرد روده می‌ شود و خاصیت ضد یبوست نیز دارد .

هر ۱۰۰ گرم کنسرو ذرت مکزیکی ، حاوی ۸۶ کیلو کالری است و یک ماده غذایی رژیمی محسوب می‌ شود .

منبع : Yjc

اشتراک گذاری این مطلب در :