جدیدترین مطالب امروز

دید و بازدید های شکمی معضلی برای نوروز

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

دید و بازدید های شکمی معضلی برای نوروز

چه رسم خوبی ! دید و بازدید ، همان صله ی ارحامی که زیاد به آن تأکید شده است . پس چرا با دست خود ، این دید و بازدید ها را به معضل مبدل می کنیم ؟

هر ساله با فرارسیدن فصل بهار و آغاز نوروز باستانی ایرانیان ، دید و بازدید های مرسوم نوروز هم شروع می شود که اتفاقا رسم بسیار پسندیده و نیکویی می باشد ولی متأسفانه گاهی اوقات این رسم دیرینه و کهن را به یک معضل تبدیل میکنیم ، آن هم فقط به واسطه ی نادیده گرفتن خورد و خوراک صحیح در این ایام ! انگار هدف ، بیشتر خوردن است ، نه دید و بازدید !!! به عبارت دیگر دید و بازدید ها را بایستی دید و بازدید های شکمی نامید تا دید و بازدید های فامیلی !

متأسفانه برخی از عادات غذایی ما ، همانند برخی از نقاط جهان ، دارای ضعف های زیادی است و این ضعف ها زمانی به اوج خود می رسد که خودمان ، هیچگونه نظارتی روی خورد و خوراک خود نداشته باشیم و به اصطلاح پرخوری و در درجات بالاتر ، بدخوری کنیم !

از آنجایی که دید و بازدید های عید هم ( دید و بازدید های شکمی ) یک مشکل اساسی به مشکلات قبلی اضافه می کند ، در برخی موارد ، واقعا خودمان با دست خود ، می خواهیم تیشه به ریشه ی سلامتی بدنمان بزنیم !

بهتر نیست کمی با ملایمت بیشتری با دستگاه گوارش و معده ی خویش رفتار کنیم ؟

در میهمانی های نوروز و دید و بازدید های این ایام ، بدن ما بیش از گذشته میتواند در معرض خطر و آسیب باشد . آجیل ، شکلات ، شیرینی و … که مصرف هر یک از اینها به تنهایی و به مقدار زیاد میتواند برای از پا درآوردن و آسیب رساندن به بدن کافی باشد ، چه برسد به همه ی آنها !!!

شما هم این ضرب المثل را شنیده اید ؟ ” کم بخور ، همیشه بخور ” ؟؟؟

واقعا بایستی بسیاری از حرف های نیاکان و گذشتگان خود را روی چشمانمان بگذاریم ، که واقعا بهترینها را گفته اند .

خوب اگر ما به شعار همین ضرب المثل گوش کنیم و عمل کنیم ، بدون شک مشکلی برای سلامتی خود به وجود نمیاوریم .

هر فرد سالمی می تواند تمامی خوردنیهای مخصوص دید و بازدید های عید را مصرف کند ولی به اندازه ! چراکه اگر مقدار آن کم نباشد و پی در پی مصرف شود ، سلامتی همان فرد را خواهد گرفت که بروز آن دیروزود دارد ولی سوخت و سوز ندارد .
بیماری های طولانی مدتی مثل : چاقی ، فشارخون ، قندخون ، ناراحتی های دستگاه گوارش و امثالهم و همچنین امراض کوتاه مدت نظیر : اسهال ، دل پیچه ، دردهای شکمی و … می تواند از تبعات مصرف نامناسب خوردنی های این ایام باشد .
مطمئنا شما بهتر از ما ، به این نکات واقفید و می دانید که چه کارهایی باید انجام دهید .

هدف ما از بیان این نکته ها ، یادآوری مجدد آن بود که بیشتر حواسمان را جمع سلامت خود کنیم و مراقبت بیشتری از بدن خود سازیم .

نوروز و دید و بازدید های سراسر سلامت را سپری کنید .

مرتبط ها

قالب خبری