دوربین های مسابقه نتایج نفس گیری را اعلام می کنند

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : دسامبر 14, 2014
:: موضوع : گوناگون » دانستنیها
دوربین های مسابقه نتایج نفس گیری را اعلام می کنند

دوربین های مسابقه به نحوی طراحی شده اند که نتایجی دقیق ازلحظات حساس هر مسابقه را ضبط می کنند و این کار را به شکلی انجام می دهند که جای هیچ شکی باقی نمی ماند .

آیا تا به حال به اساس کار دوربین های مسابقه فکر کرده اید ؟ دور بین هایی که نتایج دقیقی از حاصل زحمات چندین شرکت کننده را بر پایه ی ثبت شده های آن ها اعلام می کنند و هوادارانی که باید اعتماد کامل به ضبط شده های آن ها داشته باشند !

چیزی که قطعی است این است که دوربین های مسابقه از لحظه های حساس عکس برداری می کنند تا در زمان اعلام نتایج و تصمیم گیری های لازم مورد استفاده قرار بگیرند ، اما نه با کیفیت و اساس کار دوربین هایی که شما برای یک تفریح و گردش با خانواده از آن استفاده می کنید .

دوربین های مسابقه که در قیمت های بسیار بالا عرضه می شوند و حتی به جرات می توان گفت همیشه قابل تهیه و استفاده نیست ، برای اعلام نتایج مسابقاتی مانند اسب سواری و… مورد استفاده قرار می گیرند .

مسئول مربوطه دوربین را در زمان شروع مسابقه فعال کرده و پس از مدت زمانی مجددا غیرفعال می کند زیرا اصولا عکس برداری از محیطی خالی و بدون رغیب برای هیچکس سودی نخواهد داشت ؛ فعالیت دوربین های مسابقه در 1 ساعت پایانی مسابقه نیز شروع می شود و دوربین خیلی دقیق و حساس تمام لحظات را عکس برداری می کند ، با این تفاوت که عرض عکس هایی که توسط دوربین های مسابقه گرفته می شود بسیار باریک و در حد چند پیکسل است !

این اندازه برای دوربینی که قرار است چندین هزار عکس در یک ثانیه تهیه کند بسیار کافی می باشد .

عکس های گرفته شده به رایانه ی مرکزی فرستاده می شوند و طبق اصولی کنار یکدیگر قرار می گیرند ، نتیجه ای که حاصل می شود یک عکس است که هر صحنه ی آن از لحظات گوناگونی تهیه گشته .

اما چرا به نتیجه ی حاصل از دوربین های مسابقه باید اعتماد کرد ؟ آیا امکان ندارد دو جسم ( در اینجا مقصود شرکت کننده ها هستند ) در یک زمان واحد در یک محیط واقع شوند ؟

پاسخ مثبت است در واقع دوربین های مسابقه نیز برای قضاوت در چنین لحظاتی ساخته شده اند .

دوربین های مسابقه مجهز به آینه ای هستند که به خوبی که محیط را پوشش می دهد ، اگر بخواهید دقیق تر متوجه موضوع باشید یک حلقه را در نظر بگیرید که از درون آن اجسامی در حال عبور هستند ، تمامی سطح داخلی حلقه را مجهز به چشم بینا فرض کنید ، آینه ی دوربین های مسابقه نیز شرایطی را بوجو می آورند که دوربین بتواند به صورت حلقه ای و کامل محیط را تحت نظر داشته باشد و از تمام جوانب عکس برداری کند .

آخرین تیر خلاصی که دوربین های مسابقه برای اثبات دقیق بودن نتایج خود رها می کنند ، اعلام زمان دیجیتالی است ، کنترل کننده با قرار دادن نشانگر ماوس بر روی تصویر هر یک از شرکت کنندگان زمان دقیق عبور او از خط پایانی نشان داده می شود ، و این چیزی است که با توجه به برنامه ریزی های دقیق و پایه ( هنگام تعریف یک نرم افزار ) جای هیچ شکی را برجای نمی گذارد .

اشتراک گذاری این مطلب در :