جدیدترین مطالب امروز

دمنوش های سرماخوردگی راه حلی عالی برای این روزهای فصل پاییز

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

دمنوش های سرماخوردگی راه حلی عالی برای این روزهای فصل پاییز

فصل پاییز است و در این روزها ، شیوع بیماری سرماخوردگی در میان افراد ، بسیار بالاست ! در این مقاله از بخش عطاری یک جم ، با بهترین دمنوش های سرماخوردگی آشنا خواهید شد .

همانطور که میدانید ، خوشبختانه به دلیل سبقه ی تاریخی مصرف دمنوش در ایران ، خوردن این نوشیدنی ها ، نیز رواج خوبی در میان ایرانیان دارد ، طوریکه تقریبا میشود ادعا کرد ، برای هر بیماری معمول و شایعی ، دمنوش مخصوص با آن مریضی نیز وجود دارد .

در این مطلب ، شما با چند دمنوش خوشمزه که به دمنوش های سرماخوردگی معروف هستند ، آشنا می شوید ؛ دمنوش های سرماخوردگی یکی از مؤثرترین راهها برای پیشگیری و بهبود بیماری سرماخوردگی می باشند .

انواع گوناگون دمنوش های سرماخوردگی :

1- دمنوش آویشن شیرازی : یکی از بهترین دمنوش های سرماخوردگی ، دمنوش آویشن شیرازی است ؛ شما میتوانید از ترکیب : آویشن شیرازی ، پونه کوهی ، گل پنیرک ، گل ختمی و چند عدد عناب و اسطوخودوس ، دمنوشی تهیه کنید که علاوه برپیشگیری از بروز سرماخوردگی ، مانع لرز و سرفه در فرد نیز می شود ؛ این دمنوش ، برای ایجاد احساس آرامش در افرد هم مؤثر است .

2- دمنوش بابونه : دومین دمنوشی که جزو دمنوش های سرماخوردگی محسوب می گردد ، دمنوش بابونه است ؛ شما می توانید با استفاده از دمنوش بابونه ، سنبل الطیب ، گل گاوزبان و بادرنج بویه ، تا حد زیادی خود را در برابر تهدیدات فصل سرما محافظت کنید .

3- چای دارچین : و به عنوان سومین دمنوش از سری دمنوش های سرماخوردگی ، می شود به مصرف چای دارچین به همراه زنجبیل و تخم گشنیز اشاره کرد که در نوع خود یکی از بهترین دمنوش های سرماخوردگی در فصل پاییز به شمار می رود .

امیدواریم با معرفی 3 نوع از دمنوش های سرماخوردگی که برای فصول سرد سال و مخصوصا پاییز ، بسیار مناسب هستند ، رنگ سرماخوردگی را هم نبینید .

مرتبط ها

قالب خبری