جدیدترین مطالب امروز

دمنوش های تابستانی و خواص آن برای تقویت بدن

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

دمنوش های تابستانی و خواص آن برای تقویت بدن

دمنوش هایی که متعلق به فصل تابستان هستند می توانند برای کنترل گرما و ایمنی بدن در این فصل به ما کمک کنند ؛ ما در این مطلب چند دمنوش تابستانی را به شما معرفی می کنیم .

1ـ دمنوش گل گاو زبان 

دمنوش گل گاو زبان یکی از مشهور ترین دمنوش ها در فصل تابستان است که بعضی از مردم در فصل تابستان از آن استفاده می کنند . نوشیدن یک لیوان دمنوش گل گاو زبان در روز باعث تقویت اعصاب ، افزایش نشاط و شادابی ، افزایش مقاومت بدن در مقابل گرما و افزایش ایمنی بدن در فصل زمستان در مواجه با سرما خوردگی می شود . این معجون گیاهی دارای طعم نسبتا تلخ و دارای رنگی آبی است ، البته تلخ بودن آن به ذائقه ی افراد بستگی دارد .

2ـ عرق خارشتر
یکی دیگر از دمنوش های مفید در تابستان عرق خارشتر است ؛ افرادی که در تابستان با گرما تماس دارند دچار بی اشتهایی یا کاهش اشتها می شوند که می توانند برای درمان آن از دمنوش خارشتر استفاده کنند ؛ برای استفاده از خواص خارشتر می توان روزی یک لیوان از عرق آن را نوشید ، البته بهتر است آن را خنک بنوشید . نوشیدن روزانه عرق خارشتر باعث افزایش اشتها ، افزایش تعرق بدن ، کاهش حرارت و گرما در بدن می شود و همچنین این عرق می تواند به درمان سنگ کلیه نیز کمک کند .

3ـ عرق کاسنی
یکی از بهترین راه ها برای استفاده ازعرقیات گیاهی قرار دادن آن ها در برنامه غذایی روزانه است که عرق کاسنی یکی از نوشیدنی هایی است که باید در سبد غذایی خانوار قرار گیرد ؛ زیرا این عرق می تواند باعث تقویت بدن ، بهبود عملکرد معده ، بهبود عملکرد اندام گوارشی در معده و کنترل کلسترل خون شود ؛ البته لازم به ذکر است که این عرق گیاهی طبعی سرد دارد و برای افرادی با طبع گرم ، می تواند مفید واقع شود .
برای بهره مندی از این عرقیات گیاهی ، می توانید آن ها را از عطاری ها و یا داروخانه های نزدیک محل زندگیتان ، تهیه نمایید .

مرتبط ها

قالب خبری