جدیدترین مطالب امروز

دفع زباله و راهکارهایی بهداشتی برای این کار ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

دفع زباله و راهکارهایی بهداشتی برای این کار ؟

اگر به محیط زیست احترام می گذارید و دوست دارید محل زندگیتان از سلامتی بیشتری برخوردار باشد ، دفع زباله را با روش هایی بهداشتی انجام دهید !

شاید بد نباشد در قالب یک مقاله از بخش بهداشت و سلامت یک جم ، به مقوله ی مهمی چون دفع زباله بپردازیم ، مقوله ای که اگر به درستی به سرانجام نرسد ، حاصلی جز ابتلا به بیماری های مختلف ، در بر ندارد . مارا همراهی کنید تا کمی در خصوص دفع زباله بیشتر بدانیم .

یکی از عوامل مهمی که در اثر انباشت زباله ، منجر به ایجاد انواع و اقسام بیماری ها می شود ، پیدا شدن سروکله ی مگس ها و موش ها در مناطق زباله خیز ، یا به عبارت دیگر ، مکان هایی که زباله ها به طرز درستی جمع آوری و بسته بندی نمی شود است .

یکی از روش هایی که می توان از شر این موجودات خلاص شد ، قراردادن زباله در بسته های مخصوص و گذاشتن درپوشی ساده بر روی زباله هاست ، با این کار ، نخستین اصل از اصول مهم و راهکارهای بهداشتی دفع زباله را رعایت کرده اید .

دومین راهکار ساده برای رعایت اصول دفع زباله ، این است که هیچگاه برای مدت طولانی ، هیچگونه زباله ای را در منزل و اطرافتان نگهداری نکنید و همیشه تمامی زباله ها ( حتی به مقدار کم ) را به بیرون از منزل منتقل و در سطل های مخصوص زباله قرار دهید .

سومین روش و شاید یکی از مهمترین روش های دفع زباله اصولی ، ممانعت از به وجود آمدن شیرابه ی زباله ها ( سمی کشنده و خطرناک که از آب موجود در زباله ها و در اثر انباشته شدن زباله به وجود می آید ) می باشد ، می پرسید چگونه ؟ بسیار ساده ، به این روش که ابتدا آب زباله ها را از زباله ها جدا کنید و سپس آنها را در ورقه های روزنامه پیچیده و بعد ، داخل ظرف زباله قرار دهید .

و اما آخرین قسمت و مهمترین قسمت از مقوله ی دفع زباله ، به تفکیک زباله های خشک و تر اختصاص دارد ، بخشی که در خیلی از جاها ( اعم از رسانه های دیداری و شنیداری و … ) در مورد آن صحبت شده و همیشه به این موضوع تأکید شده است ؛ بالاخره از یک جایی بایستی این فرهنگ در کشور ما و میان تمامی اقشار جامعه ، نظیر خیلی از کشورهای پیشرفته ی دنیا ، نهادینه شود که خود افراد وظیفه ی تفکیک زباله های خودشان را برعهده بگیرند ، کاری که اگر به درستی انجام پذیرد ، باعث می شود که روند تهیه ی کود برای مصارف مختلف و همچنین بازیافت زباله ، با سرعت و کیفیت بهتری انجام شود .

امیدواریم برای سلامتی خودتان هم که شده ، به دفع زباله ، آنهم به روش های اصولی و بهداشتی ، اهمیت ویژه ای دهید .

مرتبط ها

قالب خبری