دستیابی به ثروت برای چه افرادی خارج از تصور نیست ؟

:: نویسنده : بخش آموزش
:: تاریخ انتشار : دسامبر 22, 2015
دستیابی به ثروت برای چه افرادی خارج از تصور نیست ؟

فکر و رفتار ثروت ساز به مراتب با ارزش تر از مبلغی بادآورده است ؛ با آموختن راه و رسم ثروت سازی در هر زمان و در نقطه صفر توان آغاز خواهیم داشت .

اگر شخصی توان خرج کردن داشته باشد حتما قدرت ثروت سازی داشته است ، با این وجود عده ی زیادی از مردم قدرت خرج دارند اما اندکی به ثروت دست خواهند یافت ؛ علت این امر در درجه اول برداشت ذهنی است که از خودتان دارید ، اینکه آیا ممکن است من به ثروت برسم !؟ چرا که نه ! تنها کافی است این ذهنیت را در خود تقویت کنید و دست به الگوسازی بزنید ، ترجیحا ملاقات با افراد سرشناس و ثروتمند را در برنامه خود قرار دهید . در گام دوم لازم است تصمیم جدی بگیرید ، لازمه ی این مورد سه مرحله است : تصمیم بگیرید و کار امروز را به فردا نیندازید ، اگر مسیر درست را نمی دانید حداقل سرجای خود بایستید و دست از حرکت بردارید ، کاری متفاوت با گذشته جهت پیشروی انجام دهید و حداقل ماهانه 10 درصد از درآمد خود را پس انداز کنید ( از این پس انداز هرگز نباید مقداری کم شود ) .

ثروت گذرا به معنای عدم سواد در خرج کردن پول است ، پس انداز و خرج کردن دو امر مرتبط با یکدیگر هستند ولی نباید در هیچ کدام از دو مورد درآمد و خرج زیاده روی کرد ، اگر دو شخص با ثروت برابر وارد یک رستوران شوند شاید بتوان از نحوه ی انعام دادن فرد خودساخته را تشخیص داد ، شخصی که زحمتی برای درآمد نکشیده است و یا علم خرج کردن ندارد شاید حتی برابر با خوراکی که سفارش داده است انعام پرداخت کند !

کتاب های بسیاری در رابطه با ثروت و راه های دستیابی به آن منتشر شده است ، اکثر آن ها در باور کلی و اولیه با هم تناقض دارند ، به عنوان مثال ممکن است در مقاله ای نویسنده سعی داشته باشد امنیت را امری مهم جلوه داده و فرد را از ریسک کردن بازدارد و در مقاله ای دیگر با موضوعی متفاوت روبرو شوید ؛ بهترین راه برگزیدن مسیری مطمئن و امن است و در آن راستا تن دادن به ریسک های معقول .

بنابراین راه های ثروت اندوزی را به طور خلاصه مرور می کنیم :

تصمیم گیری جدی ( پیش از دیر شدن ) ، ترسیم چشم اندازی بلند مدت ( برنامه ریزی های کوتاه مدت باید در مسیر دستیابی به هدف با بازه ی چند ساله باشد ، حداقل 10 سال ) .

گفتیم افرادی که قصد دارند به ثروت برسند ، ذهنی ثروت ساز دارند ؛ لازمه ی این امر کار کردن با پول است . اگر مبلغ قابل توجهی پول در اختیار دارید ، مقداری را در راه سرمایه گذاری خرج کنید . افرادی که ملک و خانه خریداری می کنند و بیشتر به حساب های بانکی خود تکیه می کنند اگر آینده ی امنی هم داشته باشند نمی توانند به بی نیاز بودن نسل های بعدی خود امیدوار باشند .

فراموش نکنید که رسیدن به ثروت امری وقتگیر بوده و نیازمند به تناسب زمانی بلند مدت است . در این مقاله و آموزش های بعدی در زمینه راه های جمع آوری ثروت ، به شما کمک می کنیم درآمد خود از کارهای کارآفرینانه را مدیریت کرده و تبدیل به فردی ثروتمند با ذهن ثروت ساز شوید . تا به این جا هرگاه از کلمه ثروت استفاده کرده ایم به ذهن ثروت ساز نیز اشاره کرده ایم بنابراین باید برای شما روشن شده باشد که مقصود ما جمع آوری پول نیست بلکه علم به جریان انداختن آن را مد نظر داریم .

در هر کاری که انجام می دهید حرفه ای باشید ، قطعا به درآمد خواهید رسید و این برای فراهم کردن درآمد اولیه بسیار مناسب است ، چراکه اکثر ایده های عالی به دلیل عدم وجود سرمایه کافی با شکست روبرو می شوند .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , ,