جدیدترین مطالب امروز

در یک کلام چای سبز حکم ورزش برای سلول ها را دارد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

در یک کلام چای سبز حکم ورزش برای سلول ها را دارد

فواید ورزش کردن برای سلامتی کلی بدن و تاثیر آن بر اندام ها بر کسی پوشیده نیست ، چای سبز برای تمام سلول ها حکم ورزش کردن برای بدن را دارد ، لذت بخش و پر خاصیت

امروزه حرف در مورد چای سبز بسیار زیاد شده و همواره تشویق ها بر آن است که چای سبز ، جایگزین چای سیاه شود ، اما این کار تا چه اندازه در سلامت انسان تاثیرگذار است ؟

چای سبز از خشک کردن برگ های جوان و پرخاصیتی به دست می آید که در آب و هوای گرم رشد می کنند ؛ برگ های جوان چای سبز خواص زیادی را در خود گنجانده اند از جمله خاصیت ضد سرطانی ( به دلیل آنتی اکسیدان های فراوان و قوی که دارد ) ، چای سبز همچنین برای پایین آوردن سطح کلسترول خون بسیار مفید است ، همانطور که در مطالب پیشین بیان شد ، بالا بودن سطح کلسترول خون باعث بروز ناراحتی های قلبی می شود در نتیجه مصرف چای سبز برای جلوگیری از بیماری های قلبی مفید است ( البته چای سبز برای مبتلایان به گروهی از ناراحتی های قلبی مانند تپش قلب ممنوع است ) ، همچنین نقش تاثیرگذاری در ترمیم بافت های قلبی دارد .

چای سبز به دلیل مقدار کافئین کمتر نسبت به چای سیاه محبوبیت بیشتری دارد . چای سبز با محافظت از پوست ( به ویژه بافت پوست صورت ) و نیرو بخشیدن به تمام سلول های بدن مانع از مردن زود هنگام سلول ها ( اصطلاحا پیری ) شده و شادابی را به همراه دارد .

برخلاف اکثر افراد که میزانی برای مصرف چای سبز در روز تعیین نکرده و چای سبز را دلیل لاغر شدن نمی دانند ، نوشیدن 3 فنجان چای سبز را در روز برای جلوگری از انواع بیماری ها به شما توصیه می کنیم و نوید این را می دهیم که در کنار حفظ سلامتی ، نوشیدن 3 فنجان چای سبز ، چربی های ذخیره شده در بدن را تحت تاثیر قرار داده و باعث می شود روزانه بالای 50 کالری بسوزانید .

چای سبز برای درمان بیماری های کلیوی ، تقویت حافظه ( با تاثیر بر سلول های مغزی برای ام اس نیز مفید است ) ، کنترل فشار خون و قند خون ، تقویت حافظه ، ناراحتی های تنفسی و مفصلی مفید بوده و حتی چای سبز را می توان راهی برای جلوگیری از ابتلا به ایدز دانست ( با ایجاد سپری در اطراف سیستم ایمنی بدن ) .

جالب است بدانید اگر چای سیاه را ( مقدار یک قاشق مربا خوری به ازای هر نفر ) با آب جوش ( هر نفر یک لیوان ) به مدت ده دقیقه در ظرفی سرپوشیده بگذارید قابل استفاده می شود ؛ این روش عطر و تازگی چای سبز را حفظ می کند ( فرآیند دم کشیدن چای سبز بهتر است در محیطی تاریک و در ظرفی که نور را از خود عبور نمی دهد باشد ) .

مصرف زیاد چای سبز ، نه تنها خاصیت آن را تقویت نمی کند بلکه باعث بروز ویژگی های منفی چای سیاه نظیر کم خونی ( به دلیل پایین آمدن جذب آهن ) ، یبوست و… می شود ؛ بهتر است خانم های شیرده به طور کلی از خوردن چای سبز صرف نظر کنند .

در پایان نیز مژده ای برای خانم ها داریم ؛ اگر در خاطرتان باشد در تاثیر حبوبات برای کنترل کلسترول خون گفتیم که اثرگذاری حبوبات در آقایان بیشتر است ؛ در اینجا چای سبز فواید خود را بیشتر در اختیار بانوان قرار می دهد .

مرتبط ها

قالب خبری