جدیدترین مطالب امروز

درمان قطعی و دائمی شوره سر یک کذب دوست داشتنی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

درمان قطعی و دائمی شوره سر یک کذب دوست داشتنی

شوره سر یک امر قابل پیشگیری نیست و ممکن است در سنینی که غدد چربی شروع به فعالیت می کنند تا ( معمولا سنین جوانی ) در فرد ظاهر شود .

احتمالا با پوسته پوسته شدن نواحی از سر و صورت مواجه شده اید ، این عارضه ممکن است در دوران شیرخوارگی یا بلوغ به چشم بخورد و حتی در کودکی نواحی چین دار بدن را درگیر کند . این نوع پوسته ها که ممکن است به شوره نیز تبدیل شوند معمولا بدون خارش یا سوزش هستند اما در مواردی که حساسیت و آلرژی نیز وارد دور می شوند تحریک پذیرتر بوده و سوزش و خارش نیز به همراه دارند .

شوره سر پیشگیری ندارد و زمانی هم که ظاهر می شود باید آن را کنترل کرد ، اما چگونه ؟ شوره سر دو روش درمانی دارد که به دو طریق موضعی و خوراکی قابل کنترل می باشند ؛ ابتدا داروهایی هستند که سعی در کم کردن تراکم قارچی یا پوسته ها دارند ؛ دوم داروهای ضدالتهابی که می تواند از ترکیبات کورتونی یا غیر کورتونی تشکیل شده باشد . این داروها انواع مختلف داشته که باتوجه به شدت شوره و محل درگیر شده تجویز می شوند . زمانی که ناراحتی شدت بگیرد داروها از سطح موضعی خارج شده و به صورت خوراکی هم تجویز می گردند .

برای شروع به درمان بلند یا کوتاه بودن مو تاثیر ندارد ، حتی در بروز شوره نیز بی تاثیر است ؛ شما باید ببینید در استفاده از داروهای موضعی چگونه راحت هستید ؛ اگر داروهای درمان شوره سر را به راحتی استفاده می کنید و با حجم موهای خود مشکلی ندارید نیازی به کوتاه کردن یا کم حجم کردن نیست .

به طورکلی وقتی شخصی دچار شوره یا ناراحتی های مشابه ( صدف ، قارچ و… ) می شود ؛ بهتر است ناحیه ی مربوط را در معرض نور خورشید قرار ندهد ؛ همچنین از شستشوی مکرر خودداری کند زیرا باعث خشکی و تشدید شوره ( یا ناراحتی های دیگر ) می شود ؛ در این اشخاص شنا در استخر و دریا نیز اگر به صورت مکرر انجام می شود باید کنترل شود . بهترین کار پیگیری درمان و استفاده از شامپوی تجویز شده است همچنین در مواردی که شوره در ابروها و پلک همچنین پشت گوش ظاهر می شود ، پمادهای مخصوص و مرطوب کننده ها نیز وارد بازی خواهند شد .

در مجموع به تغذیه پوست و مو خود اهمیت دهید ؛ هرچند نکات پیشگیری در خصوص شوره ارائه نشده است اما با استفاده مناسب از شامپو ها و دقت کردن واکنش پوست و مو به شامپوی مورد استفاده ، بعلاوه ی شوینده های مناسب و ضدآفتاب و کرم های سازگار با پوست ، می توان امیدوار بود از نظر کمبود موارد محافظتی دچار شوره نشده ایم و بیماری هایی مانند قارچ یا صدف از رعایت نکردن بهداشت ناشی نمی شوند .

برحسب چه روالی شوره ایجاد می شود ؟

برخی مواقع قارچ های موجود در سطح پوست بیشتر می شوند و از چربی های موجود تغذیه می کنند ؛ گاهی نیز نوع تهاجمی از قارچ ها در سر ایجاد می شوند که درمان جدی تری دارند و علاوه بر ایجاد شوره باعث ریزش مو نیز خواهند شد . ایجاد شوره سر در سنینی مثل 9 سالگی برای پسرها بعید است زیرا غددچربی که منبع تغذیه قارچ ها هستند شروع به فعالیت نکرده اند .

توصیه ای که می شود :

ریشه یابی نوع و علت شوره سر و پیگیری درمان می باشد .

وقتی شامپویی را استفاده می کنید و با سر شما سازگار است آن را تغییر ندهید و چنانچه تاثیرات مثبت آن از بین رفت شامپوی سازگار دیگری را انتخاب کنید .

زمانی که پوست سر شما در درمان به یک شامپو پاسخ مثبت می دهد ، برای بی بازگشت کردن شوره ، بهتر است در هفته 1 تا 2 بار از آن استفاده کنید .

مرتبط ها

قالب خبری