جدیدترین مطالب امروز

درمان شوره سر به کمک برخی از روش های گیاهی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

درمان شوره سر به کمک برخی از روش های گیاهی

در این مقاله ، برای درمان شوره سر راهکارهای گیاهی ساده ای معرفی خواهیم کرد که به کمک آن ها می توان تا حد قابل قبولی ، به از بین بردن شوره سر کمک نمود .

متاسفانه شوره سر ، از جمله شایع ترین اختلالاتی است که افراد بسیاری از آن رنج می برند .

عوامل مختلفی وجود دارند که شوره سر را در فرد ایجاد می کنند ، اما خوشبختانه روش های زیادی نیز برای مقابله با شوره سر وجود دارد که در ادامه شما را با برخی روش های طبیعی برای درمان شوره سر آشنا خواهیم کرد .

شوره سر در واقع به دلیل پوسته پوسته شدن و ریزش این پوسته ها در ناحیه سرر ایجاد می شود .

شوره سر نوعی اختلال در لایه سطحی پوست سر است که با وجود سلامت کامل در بقیه اعضای بدن ایجاد می گردد ؛ البته افزایش پوسته‌ ریزی یا کنده شدن بیش از حد سلول‌های مرده از سطح پوست دلایل مختلفی دارد .

دو ساعت قبل از حمام می ‌توانید روغن ‌هایی مانند : روغن گل سرخ ، روغن گل بنفشه ، لعاب گل ختمی ، لعاب اسفرزه و آب چغندر پخته را بر روی سر مالیده و در صورتی که برایتان مفید بود هر بار قبل از حمام این کار را تکرار کنید .

گل ختمی و دانه اسفرزه هنگامی که آب گرم روی آنها بریزید بعد از مدتی مایع غلیظ و ژله مانندی ایجاد می ‌شود ، سپس با پارچه‌ ای این لعاب را از گل یا دانه جدا کرده و لعاب آن را بر سرتان بمالید .

در صورتی که با چند بار استفاده از مواد فوق ، به نتیجه مطلوب نرسیدید و هنوز هم اثرات شوره سر در شما نمایان بود ، احتمالا بدن تان دچار نوعی از سوء مزاج شده و به پاکسازی نیاز دارد که در این شرایط باید به پزشک متخصص طب سنتی مراجعه کنید .

منبع : تی نیوز

مرتبط ها

قالب خبری