جدیدترین مطالب امروز

درمان شل شدن واژن با ورزش و روش های سرپایی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

درمان شل شدن واژن با ورزش و روش های سرپایی

شل شدن واژن عارضه ای است که گریبان گیر تمام خانم ها خواهد شد ، مجرد ، متاهل و… فقط کافی است پای خود را در دهه ی سوم زندگی بگذارید . با واژینال خداحافظی کنید .

شل شدن واژن را نمی توان تنها به افراد با سن بالا نسبت داد ، همان اندازه که یک خانم مسن به سبب تغییرات در بدن ( کاهش تولید کلاژن و… ) با مشکل شل شدن واژن و گشاد شدن آن مواجه می شود ، یک خانم جوان نیز می تواند با این مشکل روبرو شده و عوارض جانبی آن از جمله بی اختیاری ادرار ، افتادگی رحم یا مثانه را تجربه کند .

چندان تفاوتی نمی کند شما در طول عمر تجربه ی زایمان ( طبیعی یا سزارین ) را داشته اید یا خیر ؛ مورد حائز اهمیت آن است که همه ی خانم ها با شل شدن واژن و تحلیل رفتن لبهای خارجی دستگاه تناسلی روبرو می شوند اما این امر در افراد بالای 30 سال ، اشخاصی که به خودارضایی با اجسام خارجی روی می آورند و فردی که رژیم های سخت می گیرند بیشتر نمود می کند . این امر به دلیل تغییرات هورمونی و نوع اسکلت بندی لگن است . پس راه درمان چیست ؟

شل شدن واژن به سبب کاهش تولید هورمون های استروژن و پروژسترون در خانم ها روی می دهد و باید گفت برخلاف آنچه اکثر افراد گمان می کنند ، تنها راه درمان آن جراحی نیست . اکنون به بیان راه حل هایی برای بروز این مشکل که معمولا در دهه ی چهارم عمر و پس از یائسگی رخ می دهد می پردازیم .
بانوان می توانند برای برطرف کردن خشکی و شل شدن واژن از لیزردرمانی استفاده کنند ( سن مجاز استفاده از این روش 30 تا 55 سال است ) بهترین زمان برای لیزر 3 تا 5 روز پس از اتمام دوران قاعدگی است ، این کار که باید در جلسات متعدد با فواصل زمانی مشخص انجام شود ، لیزر تا حد قابل توجهی مخاط واژن را به حالت طبیعی بازخواهد گرداند . برای استفاده از لیزر به منظور درمان گشادی و شل شدن واژن لازم است نمونه پاپ اسمیر تهیه شود و شخص از نظر نداشتن عفونت معاینه شود اما مصرف هیچگونه دارویی قبل و بعد از درمان بوسیله ی لیزر لازم نیست . روش لیزر در مقایسه با جراحی برتری هایی از این قبیل را به همراه دارد :

این روش تهاجمی نبوده و آسیبی به بافت داخلی نمی رساند ، همچنین علاوه بر به همراه داشتن نتایج مطلوب ، روشی ایمن بوده که فقط اندکی آثار درمانی بر سطح خارجی پوست برجای می گذارد ( در این خصوص نیز راه های درمانی بسیاری وجود دارد ) . بعلاوه ی آنکه با درمان شل شدن واژن ، فرد ممنوعیتی برای بارداری ندارد و در مواردی که بی اختیاری ادرار ناشی از افتادگی شدید مثانه و یا عطسه های ناگهانی نباشد ، آن نیز ( بی اختیاری ادرار ) درمان خواهد شد .
شما با استفاده از این روش می توانید بلافاصله به کارهای روزانه خود بپردازید ولی لازم است به مدت یک هفته از نزدیکی خودداری کنید ؛ اثر درمان شل شدن واژن به کمک لیزر تا 2 سال پابرجا است .

پیشنهاد بعدی برای پیشگیری از شل شدن واژن ورزش های کگل است . این ورزش ها به منظور تقویت عضلات واژن ، رحم و عضلات درگیر در ادرار و مدفوع ابداع شده اند و موثرترین آن منقبض کردن عضلات مهبل و مقعد برای 10 ثانیه و رها کردن آن ها به مدت 5 ثانیه است ( این کار را به دفعات انجام دهید ) .

مرتبط ها

قالب خبری