جدیدترین مطالب امروز

درمان سردرد های مزمن با گیاهان درمانی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

درمان سردرد های مزمن با گیاهان درمانی

سردرد ها دلایل مختلفی دارند ، از جمله کم خوابی ، فشارهای عصبی ، استرس ، افسردگی ، فشار خون و… برای همه ی این موارد حتی میگرن درمانی متفاوت را تجربه کنید .

سردرد و میگرن از درد هایی است که امروزه در بین مردم جوامع بیشتر دیده می شود ، دلیل این سردرد ها عموما کم خوابی ، استرس و خستگی می باشد و در مرحله ی بعد به عللی از جمله فشارخون ، عصبانیت و افسردگی می توان اشاره کرد . صحبتی کاملا به جا است که هر شخص با توجه به عادت های رفتاری و شناختی که از خود دارد به روش های مختلفی با سردرد خود به مبارزه می پردازد شاید حتی تنها راه خلاص شدن از آن خواب باشد ؟ اما مسکن اصلی و داروی صددرصد برای رفع سردرد را در این جا به شما معرفی می کنیم شما نیز به تمام افرادی که می شناسید این مژده را بدهید که دیگر نیازی نیست از داروهای شیمیایی استفاده کنند آن هم با درصد اندکی امید به بهبود سردرد .

اولین ادویه ی مسکن را بشناسید ، زنجبیل ! بسیاری خانواده ها از زنجبیل برای طعم دار کردن غذا استفاده می کنند ، لازم است به این نکته اشاره کنیم که علاوه بر بخشیدن طعم و عطر خوب به غذا ، زنجبیل خاصیت آرام کنندگی درد را نیز دارا می باشد ، هنگامی که سردرد هستید مقداری از آن را ( حدود یک قاشق چایخوری ) در یک استکان آب جوش بریزید و پنج دقیقه بعد میل کنید ، خواهید دید که دم نوش زنجبیل معجزه می کند . قرار دادن پودر زنجبیل بر روی پیشانی نیز تسکین دهنده است .

از نظر شما در حال حاضر چند درصد از خانواده ها از میخک استفاده می کنند ؟ آن هم باوجود بدغذایی فرزندان و شناسایی کوچکترین بو و عطر نا آشنایی توسط آن ها در غذا ! خانواده هایی که میخک را از لیست ادویه های خود حذف کرده اند بیشتر در معرض سردرد قرار می گیرند ، علاوه بر این بدن خود را از منبع کلسیم ، فیبر و منیزیم محروم کرده اند . میخک خواص بیشماری دارد از جمله ضد التهاب و درد بوده و برای تنگی نفس و ناراحتی های کلیه بسیار مناسب است ، اگر از بیان خواص بیشمار آن فاکتور گرفته و بر موضع درد آن متمرکز شویم می توان پیشنهاد کرد در هنگام سردرد مقداری میخک را به چای یا لیوان آب جوش خود افزوده و میل کنید .

برای تسکین سردرد از بخور نعناع استفاده کنید . نعناع سبزی معطر و خوش خوراکی است که اغلب در کنار سفره های ما دیده می شود ، هنگامی که دچار سردرد می شوید علاوه بر اینکه می توانید از دم کرده ی نعناع استفاده کنید و یا حتی مانند هل در چای از آن بهرمند شوید ، با بخور نعناع نیز می توانید سردرد خود را آرام کنید .

روزانه 15 بادام میل کنید در غیر این صورت مجبور خواهید بود همان 15 دانه را ( البته بادام تلخ ) آسیاب کرده و با سرکه مخلوط کنید تا از این ضماد برای درمان سردردتان استفاده کنید ، اما مطمئن باشید با مصرف روزانه 15 دانه بادام ( در بین دو میان وعده تقسیم شود ) از ر سردرد در امان هستید .

از دم نوش آویشن نیز غافل نشوید ، برای این منظور یک قاشق چایخوری آویشن را به مدت 10 دقیقه در استکان آب جوش دم کرده و میل کنید . توجه داشته باشید پیش از آنکه بخواهید به روش های مختلف رفع سردرد رجوع کنید تمرکز خود را بر این موضوع بگذارید که مایعات بدن شما تکمیل باشد و آب کافی را به بدن خود برسانید .

مرتبط ها

قالب خبری