جدیدترین مطالب امروز

درمان درد مفاصل به روش های طبیعی و بی خطر

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

درمان درد مفاصل به روش های طبیعی و بی خطر

بدون شک عده ای دنبال درمان درد مفاصل آنهم به روش های بی خطرتری هستند . در ادامه برخی از روش های طبیعی در این خصوص را به طور خلاصه خواهید شناخت .

ابتدا این توضیح بایستی عنوان شود که درمان درد مفاصل با توجه به علت تشکیل دهنده ی آن متفاوت می شود ، پس در نتیجه در صورتی می توان بهترین درمان را برای درد مفاصل تجویز کرد که علت به وجود آورنده ی آن به طور دقیق تشخیص داده شود ولی با این اوصاف برخی از اقدامات برای درمان درد مفاصل وجود دارند که مشترک است و برای اغلب این دردها ( البته در مراحل ابتدایی ) مؤثر است و در موارد دیگر مراجعه به پزشک ضروری است :

اولین مورد برای درمان درد مفاصل کاهش سطح فعالیت های بدنی می باشد ، زیرا در اغلب موارد کم کردن فعالیت های شدید بدنی و ورزشی از شدت درد مفاصل می کاهد .
دومین مورد استفاده از روش گرمایشی و سرمایشی موضع درد است ( سرد و گرم کردن موضع درد ) که این مورد هم می تواند از شدت درد مفصل کم کند .
سومین روش استفاده از بریس ( سرچ کن ببین معنای بریس چیه ؟؟؟؟؟ ) میباشد که این عمل موجب محدود شدن حرکات مفصل شده و می تواند شدت درد را کاهش دهد
چهارمین شیوه داروی ضدالتهاب است که این مورد هم برای درمان درد مفاصل مثمرثمر است

حال به چند روش طبیعی دیگر برای درمان درد مفاصل به طور تیتروار توجه کنید .

1- ورزش کردن ( انجام ورزش هایی چون : بلند کردن وزنه های کوچک و ورزش های هوازی وصدالبته ورزش های آبی که می تواند خیلی مؤثر باشد )
2- متعادل ساختن و همچنین متعادل نگه داشتن وزن خود ( لطفا چاق نشوید )
3- مصرف مکمل هایی چون : مکمل گلوکزآمین و کندرویتین که باعث ترمیم غضروف‌ های پاره و یا فرسوده می ‌گردد ( البته با دستور پزشک )
4- مصرف مواد غذایی ضدالتهابی مانند : ترب کوهی ، خردل ، سیر ، پیاز ، تره ، جعفری ، کرفس ، لیمو و چای رز
5- داشتن رژیم غذای متعادل و سالم غذاخوردن
6- استفاده از طب سوزنی برای کاهش درد مفاصل
7- ماساژدرمانی که باعث تسکین التهاب عضلات ناشی از استئوآرتریت خواهد شد
8- کمک گرفتن از روش آب درمانی ( یعنی در آب گرم و یا آب دارای مواد معدنی مانند چشمه های آب معدنی غوطه ور شوید )
9- انجام حرکات یوگا

مرتبط ها

قالب خبری