جدیدترین مطالب امروز

درمان دانه های چربی زیر چشم از هر راهی به جز لیزر

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

درمان دانه های چربی زیر چشم از هر راهی به جز لیزر

لیزر هم این روز ها بازار داغی دارد ، چربی های زیر پوستی بنا به اعتقاد عده ای ، درمانی جز لیزر ندارد ، اما ما در اینجا چربی زیر چشم را به شکل طبیعی درمان خواهیم کرد .

حتما نقاط حساس صورت خود را کشف کرده اید ؛ چه بسیار افرادی که در پاکسازی های دوره ای صورت ، تحمل فشار در ناحیه ی بینی را ندارند ، قطعا اگر خواستار تحمل درد بودند به پاکسازی روی نمی آوردند ! با این حساب چشم که دیگر جای صحبت ندارد… هستند افرادی که دانه های چربی زیر چشم آن ها خودنمایی می کند و چاره ای جز تحمل ندارند ؛ هرچند دلایل مختلفی اعم از بالا رفتن سن ، نور خورشید ، لوازم آرایشی چرب و… برای پیدایش این دانه های سفید کوچک ابلاغ شده اما اکثرا درمانی موثر را ارائه نداده اند ، لیزر حتی اگر برای پوست نازک و حساسی چون زیر چشم تجویز هم شود عده ای خواستار انجام آن نیستند . ما راهکارهای طبیعی تری را همراه با تاثرگذاری مثبت در اینجا عنوان کرده ایم .

چربی زیر چشم یا به عبارتی هر چربی سفید یا زرد تجمع یافته در زیر پوست را به به بیانی دیگر ” جوش های کیستیک ” می نامند ؛ اکنون با چند نمونه ماسک طبیعی که به راحتی در منزل قابل تهیه می باشد آشنا می شوید :

دو حلقه آناناس ( تازه و کنسرو نشده ) را در مخلوط کن ریخته و پس از آنکه کاملا پوره شد آن را با 4 قاشق غذاخوری روغن آفتاب گردان و 4 قاشق غذاخوری الکل ( الکل هایی که پوست را خشک می کنند مانند اتانل پیشنهاد نمی شوند ) مخلوط کنید ، ماسک شما آماده است ؛ آن را در یک شیشه ی هم اندازه ( بدون هوای اضافی ) ریخته و روزی یکبار به مدت 20 دقیقه از این ماسک استفاده کنید .

کرم های لایه بردار ضعیف نیز می توانند به عنوان از بین برنده های میلیا ( چربی زیر چشم ) مورد استفاده قرار بگیرند .

جوش شیرین و آب ! این محلول را درست کرده و بگذارید چند دقیقه روی صورتتان بماند . اگر احساس کردید به صورتتان نمی سازد آن را رها کنید در غیر این صورت می توانید در هفته سه مرتبه از آن استفاده کنید .

ماسک سفیده تخم مرغ : اگر به تخم مرغ حساسیت دارید که هیچ ؛ در غیر این صورت سفیده تخم مرغ برای چربی زیر چشم بسیار مناسب است . زرده را از سفیده جدا کنید ، سفیده را کاملا زده تا کف کند و آن را به صورت بمالید ، بعد از 20 دقیقه شستشو دهید .

در برخی منابع دیده شد استفاده از سوزن استریل و ایجاد خراشی جزئی و بیرون آوردن چربی ها با فشاری اندک توصیه شده است ، اگر تمایل به امتحان کردن این راهکار دارید حتما از یک فرد با تجربه بخواهید تا این کار را انجام دهد ، حتی یک پزشک زیبایی . اگر هم تمایل دارید لیزر را امتحان کنید باید گفت راهی است که جواب می دهد اما دائمی نبوده و قطعا برگشت پذیر است ، درواقع هیچ درمان قطعی برای چربی زیر چشم وجود ندارد به همین علت است کارهای با تداوم بجای لیزر یا استفاده از سوزن بیشتر پیشنهاد می شود .

توجه داشته باشید که برای استفاده از هر ماسکی باید ابتدا صورت را به خوبی شستشو دهید .

مرتبط ها

قالب خبری