جدیدترین مطالب امروز

درمان جوش صورت با هفت شیوه ی مؤثر درمانی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

درمان جوش صورت با هفت شیوه ی مؤثر درمانی

از آنجاییکه جوش صورت به عنوان یکی از شایع ترین عوامل ضد زیبایی محسوب می شود قصد داریم در ادامه ، شیوه هایی را برای درمان آن بازگو کنیم .

در این مطلب شما با هفت روش مؤثر درمانی برای رفع جوش صورت آشنا خواهید شد که این روش ها می تواند راهنمای خوبی برای رویارویی و درمان جوش صورت باشند .

به عنوان اولین و یکی از مهمترین اقداماتی که بایستی در برخورد با جوش صورت خود انجام دهید این است که از دستکاری جوش های صورت خود پرهیز کنید تا باعث التهاب بیشتر آنها نشوید ؛ شما نباید جوش صورت خود را فشار دهید و یا آن را دستکاری کنید ، زیرا این عمل باعث می شود که جوش های موجود در صورت شما قرمزتر و ملتهب تر شوند ، همچنین باعث پخش باکتری ها و چربی های ایجاد کننده ی این جوش ها در دیگر قسمت های صورتتان خواهند شد و علاوه بر اینها در برخی مواقع این دستکاری ها منجر به زخم شدن ناحیه اطراف جوش ها نیز می شود .

دومین روش استفاده از یخ می باشد که باعث کاهش درد و تورم جوش صورت می شود ؛ شما بایستی هر 30 دقیقه یکبار ، یک کیسه یخ را روی جوش ها قرار دهید و آن را حدود 2 دقیقه نگه دارید تا باعث کاهش تورم ، التهاب و سرخی جوش ها شود و درد ناشی از آن را از بین ببرد .

روش سوم که مختص بانوان است ، درخصوص پوشاندن جوش صورت می باشد ؛ راهکاری که بیشتر در زمانی به کار می آید که می خواهید به بیرون از خانه بروید و عجله هم دارید . شما بایستی قبل از اینکه از خاانه بیرون بروید ، اندکی کرم پودر پوشاننده ی رنگ پوست ، روی جوش هایتان بمالید تا کمی باعث محو شدن موقتی آنها شود .

چهارمین روشی که برای رفع سریع جوش صورت توصیه می شود ، شستشوی جوش ها با صابون است به این روش که بایستی با یک نوع محلول پاکسازی کننده مخصوص جوش صورت و یک صابون ملایم و بی بو ، روزی 2 الی 3 مرتبه صورتتان را بشویید ( البته این نکته را به یاد داشته باشید که باید به آرامی و ملایمت و با یک لیف و یا حوله ی کوچک ، پوست صورتتان را مالش دهید و هرگز به صورت محکم و خشن این کار را نکنید ، زیرا با اینکار چربی طبیعی پوست صورتتان را که به صورت طبیعی از ایجاد جوش جلوگیری می کند را از بین خواهید برد .

روش دیگر و یا به عبارتی پنجمین روش برای جوش صورت ، استفاده از پمادها و کرم های درمان جوش است ، پمادهایی که حاوی ترکیباتی چون پروکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک می باشد ؛ شما باید آنها را روی پوست صورت و نواحی اطراف جوش ها بمالید و به این نکته هم توجه داشته باشید که از استفاده ی بیش از حد از این کرم ها و پمادها خودداری کنید ، زیرا باعث خشکی پوست می شود و استفاده از آنها برای افرادی که دارای پوست حساس هستند توصیه نمی شود .

روش ششم که مختص بانوان است ، پاک کردن آرایش صورت با پماد و محلول ضدجوش قبل از خواب می باشد تا چربی و آلودگی از عمق پوست صورتتان بیرون آید ؛ شما بایستی در نظر داشته باشید که در صورت امکان بهتر است از مواد آرایشی و بهداشتی عاری از چربی استفاده کنید تا باعث ایجاد حفره و سوراخ در پوست نشود زیرا این سوراخ ها و حفره ها قادرند تا تبدیل به جوش و کرک شوند

روش آخر استفاده از خمیردندان است که باعث کاهش سرخی جوش صورت خواهد شد ؛ اگر شما در شب مقدار کمی خمیردندان روی نواحی اطراف جوش های صورت خود بمالید ، التهاب ، تورم و سرخی آن کمتر خواهد شد .

اگر هیچ یک از روش های فوق برای شما کارساز نبود ، بایستی به یک متخصص پوست مراجعه کرده تا بتواند دستورات و داروهای مورد نیاز شما و مطابق با پوست شما را برایتان تجویز کند .

ضمنا به عنوان نکته ی پایانی بد نیست که بدانید ، استفاده از ماسک های پوست ، تغییر در رژیم غذایی و همچنین افزایش مصرف آب برای تأمین آب مورد نیاز بدن ، می تواند در پیشگیری و بهبود جوش صورت مؤثر واقع شود .

مرتبط ها

قالب خبری