جدیدترین مطالب امروز

درمان بدبینی با 5 راهکار عملی و شاید ساده !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

درمان بدبینی با 5 راهکار عملی و شاید ساده !

در مقاله های قبلی ازدواج و خانواده یک جم ، به تعریف و ویژگی های بدبینی پرداختیم و امروز می خواهیم درمان بدبینی را با 5 راهکار ساده بیان کنیم . همراه ما باشید .

قبل از هر چیز ، این نکته را باید یادآور شویم که درمان بدبینی ، شاید پروسه ای سخت به نظر برسد و بدون شک نیازمند صبر و تحمل تقریبا زیادی است ، ولی بدون شک ، دست یافتن به این مهم امکانپذیر است ، پس راهکارهایی که در ادامه خواهیم گفت را جدی بگیرید و با صبر و تحمل ، به این مشکل بزرگ و بیماری خطرناک روحی فائق آیید .

برای اینکه بتوان به معضل بدبینی غلبه کرد ، بایستی به راهکارهایی توجه کرد که مارا سریعتر به هدفمان برساند .

اولین راهکار برای درمان بدبینی ، این است که ناامید نشوید و اراده ی خود را بر درمان بیماری همسرتان بگذارید .

زندگی مشترک شما ، چه بخواهید و چه نخواهید ، دچار آفت سوء ظن و بدبینی شده است ؛ در این حالت می توانید دو عکس العمل از خود نشان دهید : 1- اینکه صبح تا شب با همسرتان در جنگ و جدل باشید که نه تنها هیچ کمکی به رفع این وضعیت و درمان بدبینی همسرتان نمیکند ، بلکه اوضاع را روز به روز سخت تر کرده تا اینکه کار به جدایی و طلاق بکشد 2- اینکه این وضعیت را بپذیرید و برای سامان دادن آن به تدابیری متوسل شوید تا بدان طریق ، نه تنها رنگ و لعاب افراط شده ی این مشکل را کمرنگ و بی رنگ کنید ، بلکه زخم برجا مانده و گاه حتی متعفن شده ی آن بر زندگی مشترک تان را نیز برای همیشه مرهم شوید و ترمیم کنید.

دومین راهکار عملی درمان بدبینی ، این است که حساسیت های یکدیگر را بشناسید .

بی شک ، هریک از ما نسبت به برخی رفتارها و عکس العمل ها حساسیت بسیاری داریم و حتی آنها را نشانه ای بر بی وفایی می پنداریم ؛ برای اجتناب از شک و تردید ، بهتر است حساسیت های همسرتان را شناسایی کنید و برای اصلاح و یا حذف آنان از خزانه رفتاری و گفتاری خود ، تمامی تلاش تان را به کار گیرید. البته شایان ذکر است که فقط حساسیت ها را بشناسید و هرگز آنها را به رخ طرف مقابل تان نکشید و یا با دستاویز شدن بر آنها ، در جهت تحریک همسرتان گام برندارید .

سومین راهکار درمان بدبینی ، خوشبین و مثبت نگر بودن است .

به جای اینکه همیشه نیمه ی خالی لیوان را ببینید و یا برای هر رفتار و کلام همسرتان به دنبال معنای خاصی باشید ، شایسته است دیدتان را عوض کرده و با دید بهتری به همه چیز نگاه کنید ( شاید سخت باشد ، ولی امکانپذیر است ) ، همچنین سعی کنید به جای تکیه بر نقاط منفی یکدیگر ، به جنبه ها و خصلت های مثبت همسرتان توجه کنید .
.

صداقت داشتن در رفتار و گفتار با همسرتان ، چهارمین راهکار درمان بدبینی می باشد .

ریشه ی بسیاری از بدبینی ها ، عدم صداقت در ابتدای زندگی است ؛ به عنوان مثال : زن یا مرد ، در زندگی مجردی و یا متأهلی خود ، رازی را در سینه دارند که می کوشند آن را از همسرشان پنهان کنند که البته در بیشتر مواقع هم موفق نمی شوند ؛ درنظر داشته باشید که خود این پنهانکاری ها ، می تواند نقطه ی شروع بدبینی و سوء ظن شود.

و اما پنجمین راهکار درمان بدبینی این است که جملات طلایی را فراموش نکنید و بیشتر به یکدیگر عشق بورزید !

می پرسید جملات طلایی چیست ؟ کلمات و جملات محبت آمیزی چون ” عاشقتم ” ، ” تو زندگی منی ” ، ” خیلی دوست دارم ” ، ” تو از هر کس دیگه ای واسه من با ارزش تری ” ، ” علاقه ی هیچ فردی جز تو ، تو دلم نیست ” و… ، ضمنا به یاد داشته باشید که همیشه عشق ، محبت و صمیمیت تان را از صمیم قلب به همسرتان ابراز کنید ، چه بسا با هر بار بیان یک جمله ی ساده ی ” دوستت دارم “ نه تنها سلطان قلب همسرتان خواهید شد ، بلکه اعتماد او را به خود و زندگی مشترک تان بیش از پیش جلب می کنید .

مرتبط ها

قالب خبری