جدیدترین مطالب امروز

درد های زیرشکمی یا لگنی چرا ایجاد می شوند

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

درد های زیرشکمی یا لگنی چرا ایجاد می شوند

درد های لگنی به آن دسته از درد هایی گفته می شود که در شکم و زیرشکم بوجود می آیند ، علل این درد ها بسیار گسترده و مختلف می باشد که به آن ها اشاره می کنیم .

احساس درد همیشه هم بد نیست ، هرچند درد علامتی از سوی بدن برای اعلام شرایط نامناسب در اندامی خاص است اما با تصور بیماری خاموشی که بدون درد و علائم ظاهری به پیشروی ادامه می دهد ، اهمیت این موضوع را آشکار می کند ، در کل از مشخص ترین چراغ خطرهای بدن در مقابل شرایط نامطلوب ، درد و تب می باشد .

کمی موضوع را بسته تر دنبال کرده و از حاشیه و کلی گویی دوری می کنیم . درد های زیرشکمی در خانم ها نشانه ی چیست ؟!

درد های زیرشکمی می تواند در زن یا مرد اتفاق بیفتد و علل مختلفی از جمله اختلال در کار گوارش ، عفونت موجود در آن ناحیه ( روده و… ) ، پاره شدن آپاندیس و… باشد . اما درد هایی که مربوط به مشکلات بانوان است از این قرار می باشد :

در دوره ی تخمک گذاری ، اکثر خانم ها دچار درد های شکمی می شوند ، برخلاف درد هایی که نیاز به پیگیری و رسیدگی دارند ، در این خصوص جای هیچ نگرانی نیست و علت تغییرات در فعالیت اندام های داخلی می باشد که معمولا با گذشت چند ساعت بهبود یافته و خوب می شود . در نزدیکی زمان قاعدگی نیز چنین مشکلی پیش می آید که می توانید داروهای تسکین دهنده ای را با شاوره ی پزشک مصرف کنید . در چنین شرایطی کمبود ویتامین و یا نحرک اندک ( ورزنش نکردن ) می تواند درد را شدت ببخشد .

بارداری خارج از رحم نیز از دیگر علل درد و خونریزی می باشد که البته با علائم دیگری نظیر تهوع و… همراه است ، بارداری خارج از رحم برای سلامتی بسیار مضر بوده و تاثیرات مخربی را با سرعت برجای می گذارد و باید سریعا رسیدگی شود .

رشد کیست و فیبروئید در رحم و عفونت در اندام جنسی نیز ایجاد درد شدید می کند . اکثر وقت ها با مصرف یک دوره دارو عفونت کاهش یافته و با مکمل ها و پمادهای داخلی کاملا برطرف می شود . با گونه ای خفیف از فیبروئید ها و کیست ها نیز می تواند کنار آمد و یا به راحتی آن ها را خارج کرد ، اما در شرایط خاص ، فیبروئید و کیست به رشد خود ادامه می دهند و منجر به بروز ناراحتی های دیگری نیز در فرد می شوند ، در چنین شرایطی برداشتن رحم پیشنهاد می شود .

انجام عمل هایی مانند سزارین ، خارج کردن آپاندیس و… می تواند باعث شدت درد های لگنی شوند ، درد های لگنی به آن دسته از درد هایی گفته می شود که در ناحیه ی شکم و زیرشکم بروز می کند .

مرتبط ها

قالب خبری