جدیدترین مطالب امروز

درد دنبالچه و اطلاعاتی درخصوص این درد دیرینه !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

درد دنبالچه و اطلاعاتی درخصوص این درد دیرینه !

درد دنبالچه از جمله دردهای دیرینه است که سابقه طولانی مدتی دارد ! در این مقاله قصد داریم درخصوص درد دنبالچه صحبت کرده و اطلاعاتی در اینباره بازگو کنیم.

بر اساس بررسی متون و رسالات منتشره ، از دیرباز بشر با دردی موسوم به درد دنبالچه مواجهه بوده است و در هردوره بسته به میزان اطلاعاتی که در دسترس درمانگران و پزشکان بوده است درمانی ابداع کرده که در هیچ یک از آنها تا به امروز درمان قطعی نبوده است.

البته فرضیات مختلفی برای درد دنبالچه مطرح شده است از جمله : شکستگی، در رفتگی، جابجایی و یا ناشی از بارداری ، که همه محققین بر آن اتفاق نظر ندارند. تنها ضربات مستقیم ناشی از تصادفات سنگین رانندگی یا سقوط از بلندی و آسیب و دردهای ناشی از زخم های فرو رونده و برخورد مستقیم به دنبالچه و آسیب آن تشخیصی کاملا معتبر و عینی است.
در باقی موارد نظر به اینکه دنبالچه عضو کوچکی متشکل از استخوانهای ریز و مفاصل زیاد است که درست در وسط لگن که امن ترین جای آن است قرار دارد بی معناست.

درمان درد دنبالچه :

اصل اول
جا انداختن آن با دست از طریق مقعد ممنوع و قابل پیگری در پزشکی قانونی است.

اصل دوم
درمان های طب سنتی برای درد دنبالچه از قبیل دم نوش ها و انواع ضماد و پماد ، درمان قطعی نیست (البته به جز در مواردی که آن دارو قابلیت نفوذ در نسج و نرم کردن عضلات و تاندون را دارد و فقط توسط متخصصین طب سنتی قابل تجویز است) البته با این پیش فرض که می تواند باعث تسهیل تحرکات دنبالچه و رها سازی شود غیر قابل رد است.

اصل سوم
درد دنبالچه باید درمان شود چرا که به دلیل بد نشینی باعث ایجاد آسیب در کمر و لگن می شود که گاها منجر به ناتوانی فرد می شود و دیگر اینکه باعث ترس از بارداری در خانم ها می شود.

نتیجه درمان
استفاده از روش های بیومکانیک و تنظیم موقعیت مرکز ثقل بدن از طریق بالانس بیومکانیک بدن است.

منبع : الودکتر

مرتبط ها

قالب خبری