جدیدترین مطالب امروز

درد دل کردن با میوه های باغ زندگی چه پیامدهایی دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

درد دل کردن با میوه های باغ زندگی چه پیامدهایی دارد ؟

بچه ها سرمایه های زندگی هر مادر و پدری هستند ، به عبارتی عصای دست و کمک حال آینده ، آیا درد دل کردن با آن ها کار درستی است یا تاثیر عکس دارد ؟

فرزند شما به دنیا می آید و زمزمه هایی دور و بر شما به راه می افتد… شما دخترزا هستی چون اولین فرزندت دختر است ، مونس مادر به دنیا اومد ، از تنهایی در آمدی و…

احتمالا فکرهایی در سر شما می گذرد و مشکلاتی را به خاطر خواهید آورد ؛ اما از یک بچه چه انتظاری می توان داشت ؟ بله باید صبر کنم تا کمی بزرگتر شود . اما آیا چاره ی کار این است ؟

درد دل کردن با فرزندان بزرگ ترین اشتباهی است که پدر و مادر می توانند در حق فرزندان خود مرتکب شوند . با این کار شما حق شناخت اطرافیان را از آن ها گرفته اید ، اگر توجیه شما آگاهی از خطر هم باشد درست تر آن بود که نحوه ی تصمیم گیری ، مشورت و کمک گرفتن از عقل را به او می آموختید .

شما با درد دل کردن چه حسی را به کودک القا می کنید ؟

اگر شما و همسرتان روابط خوبی داشته باشید و در خوشبینانه ترین شرایط درد دل با فرزند مربوط به همسر ( چه از سوی مرد و چه از طرف زن ) نباشد ؛ این گونه فرزندان در زندگی خود درد بزرگی را حاصل از کوهی تجربه که هرگز برای آن ها رخ نداده است احساس خواهند کرد . دردی بزرگ از درد دل مادر و پدر که گاهی موجب سردرگمی می شود و نمی داند از کجا آمده .

چرا درد دل کردن با فرزندان صحیح نیست ؟

علاوه بر دلایل نامبرده ، درد دل کردن والدین با فرزندان پیامدهای روحی دیگری را نیز در پی دارد از جمله حس انتقام جویی و علائمی مانند تجاوز . تحقیقات نشان داده علائم روحی و روانی فرزندانی که به اصطلاح مونس پدر و مادر بوده اند ( از جنبه ی بد ) و پدر و مادر درد دل های مکرر و خراب کننده ای با آن ها داشته اند مانند فردی است که در کودکی به او تجاوز شده است .

برای جلوگیری از فاجعه ای که در حال پیشروی در جامعه است ، تصمیم بگیریم که نام دیگر درد دل را بر غیبت نگذاریم و آن را پیش همگان به خصوص فرزندانمان بازگو نکنیم ؛ برای تسکین خود می توانیم به مشاور مراجعه کرده و با از شریک زندگی خود کمک بخواهیم ؛ حتی در صورتی که میل به گفتگو با فرزند خود را دارید ، اگر سن آن ها مناسب است حتما شیوه ی صحیح بیان را به کار ببرید .

از درد دل کردن های رفتاری هم بپرهیزید ، چیزی که اغلب افراد شاید به خاطر داشته باشند بی توجهی والدین به یک شیطنت جالب کودکی است ، چرا که تنها تقلید از دختر خاله یا… و یا آموخته ای از عمو ها و دایی های او است .

بنابراین برای داشتن نسلی سالم از نظر بهداشت روانی ، در رفتار خود تجدیدنظر کنید .

مرتبط ها

قالب خبری