جدیدترین مطالب امروز

درباره اصول ورزش در هوای گرم بیشتر بدانیم

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

درباره اصول ورزش در هوای گرم بیشتر بدانیم

برای ورزش در هوای گرم باید نکاتی را در خصوص اصول ورزش رعایت کنید و به توصیه پزشکان در این رابطه توجه داشته باشید تا ورزشی با قواعد استاندارد انجام دهید .

پزشکان به افرادی که به ویژه در فصول گرم سال و در مکان های باز به فعالیت ورزشی می پردازند توصیه هایی دارند که سلامت آنها تأمین شود و کمترین آسیب را به دلیل تغییرات آب و هوایی ببینید.

اصول ورزش در هوای گرم :

یکی از اصول ورزش در هوای گرم داشتن تجهیزات مناسب می باشد ، از جمله این تجهیزات می توان به پوشیدن لباس های خنک و راحت اشاره داشت که از جنس پنبه باشد و به ویژه از الیاف نایلونی در ساخت آن استفاده نشده باشد، زیرا لباس های نایلونی در اثر ورزش کردن به شدت داغ می شوند و حتی ممکن است در اثر گرما فرد دچار حالت شوک و بیهوشی گردد.

گفتنی است از دیگر تجهیزات لازم و الزامات اصول ورزش در هوای گرم استفاده از کلاهی است که فضای کافی برای تعریق در آن وجود داشته باشد و همینطور توانایی جذب حرارت را نیز داشته باشد.

پزشکان توصیه می کنند تا افراد تا حد ممکن در سایه در هوای گرم ورزش کنند و از ورزش کردن در ساعات اوج تابش نور خورشید و حرارت بالای هوا خودداری نمایند.

همین طور پزشکان توصیه می کنند تا افراد حتماً در هنگام ورزش آب کافی به همراه خود داشته باشند و یا از شربت لیمو برای رفع تشنگی استفاده کنند .

از دیگر تجهیزات کفش ورزشی مناسب فصل است که سبک و راحت باشد و قابلیت جذب تعریق را نیز داشته باشد.

یکی از مهمترین توصیه های پزشکان درخصوص اصول ورزش در هوای گرم این است که افراد در فصول گرم سال از تجهیزات ورزشی که در آنها پلاستیک بیشتر به کار رفته به جای وسایل با ترکیب آلیاژهای مختلف استفاده کنند تا دچار سوختگی ناشی از دست زدن و ورزش با این تجهیزات نشوند.

منبع : تکناز

مرتبط ها

قالب خبری