دانه چیا و مزایای قابل توجهی که این دانه گیاهی دارد ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : اکتبر 31, 2018
دانه چیا و مزایای قابل توجهی که این دانه گیاهی دارد ؟

در این مقاله به ویژگی های درمانی دانه چیا خواهیم پرداخت ؛ دانه ای گیاهی که می تواند مزایای زیادی برای مصرف کنندگان آن به همراه داشته باشد ؛ لطفا همراه ما باشید .

دانه چیا مزایای زیادی برای سلامتی مصرف کنندگان در بر دارد .
شما می توانید با استفاده از دانه چیا انواع املاح مورد نیاز بدنتان از جمله امگا 3 را دریافت کنید .

دانه چیا سرشار از مواد مغذی و حاوی بالاترین میزان از اسیدهای چرب امگا-۳ در میان همه انواع مواد غذایی گیاهی هستند ؛ این ویژگی واقعا برای قلب شما اهمیت دارد، چون اسیدهای چرب امگا-۳ می‌توانند تری‌ گلیسیرید را در خون افراد مبتلا به کلسترول خون بالا کاهش بدهند ؛ حتی براساس گزارش انجمن قلب آمریکا ( AHA ) ، امگا-۳ می‌ تواند خطر ابتلا به ریتم نامنظم قلب را پایین بیاورد.

دانه چیا ، مقدار زیادی از آنتی‌ اکسیدان‌ها ، پروتئین و املاح مختلف ، از جمله منیزیم ، کلسیم ، آهن و فیبر محلول را نیز برای بدن فراهم می‌ کند.

دکتر استفان کاپکی متخصص قلب در Mayo Clinic در اینباره می‌ گوید : ” مصرف فیبر محلول در حد متوسط، فواید زیادی برای بدن دارد و می‌ تواند کلسترول را هم کاهش بدهد . البته اگر از آب کافی همراه با دانه چیا استفاده نکنید ، احتمال ابتلا به یبوست وجود دارد ”

اگرچه مطالعات علمی نشان داده‌ اند که دانه چیا ، خطر ابتلا به بیماری‌ های قلبی – عروقی را از طریق پایین آوردن فشار خون و کلسترول خون کاهش می‌دهد ، اما باید به یک نکته مهم توجه کرد : که بیشتر این مطالعات با آزمایش روی نمونه‌ های حیوانی شکل گرفته ‌اند .

منبع : سلامتیسم

اشتراک گذاری این مطلب در :