جدیدترین مطالب امروز

دانستنی هایی از عاشق شدن با نگاهی روانشناسانه !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

دانستنی هایی از عاشق شدن با نگاهی روانشناسانه !

عاشق شدن یکی از قشنگ ترین موهبت های الهی است که در اکثر مخلوقات خداوند وجود دارد! ما در این مقاله قصد داریم عاشق شدن را از نگاه روانشناسی بررسی کنیم!

در این مقاله با نکات جالب و خواندنی درباره ی عشق و عاشق شدن آشنا خواهید شد.

این تنها سرنوشت نیست که کسی را عاشق شما می‌کند.
شاید وقتی بفهمید عاشق شده‌اید که دیگر کار از کار گذشته باشد اما دانستن این نکات جالب روانشناسانه درباره عاشق شدن در هر حالی به درد می‌خورد.

مطابق تحقیقات، عاشق شدن می‌تواند به دلایل هورمونی، ژنتیک و علایق شخصی اتفاق بیفتد. اما این نکته‌ها را هم در نظر داشته باشید زیرا دانستنش می تواند برای هر کسی جالب باشد.

این باور قدیمی و کلیشه که می‌گویند آدمها عاشق شخصیت متضاد و مخالف خود می‌شوند کاملا از نظر روانشناسی غلط است. تحقیقات نشان داده‌است کسانی که احساس می‌کنند از نظر شخصیتی به هم شبیهند روز به روز احساس نزدیکی بیشتری به یکدیگر می‌کنند.

روانشناسان دانشگاه اندروز St Andrews به ویژه دکتر دیوید پرت David Perrett معتقدند که فرزندان عاشق کسانی می‌شوند که شبیه پدر و مادرشان هستند و حتی سن پدر و مادرشان که آنها در آن زمان به دنیا آمدند برای آنها جذاب‌تر است. برای مثال زنانی که از پدر و مادر پیرتر مثلا بالای 30 سال به دنیا آمدند به مردان میان‌سال علاقه دارند. همینطور مردان، چهره زنانی را که شبیه به جوانی های مادرشان است(زمانی که آنها نوزاد بودند) و نه پدرشان را بیشتر دوست دارند.

مطالعات دانشگاه جنوب کالیفرنیاUniversity of Southern California نشان داده‌است زنان در دوران تخمک‌گذاری به بوی لباس مردان علاقه دارند و بو با میزان زیاد تستوسترون برای آنها جذاب است. به زبان ساده‌تر بوی مردان را می‌پسندند. زنها همینطور در دوران تخمک‌گذاری، مردان با فک قوی و استخوان‌بندی درشت را بیشتر می‌پسندند.

زبان بدن از کلمات ، بیشتر احساسات را نشان می‌دهند.
اگر طرف مقابل شما موقع صحبت کردن دستهایش در جیب باشد و شانه‌هایش به سمت پایین افتاده‌باشد نشان می‌دهد که خیلی علاقه‌ای به صحبت کردن ندارد. اما اگر هنگام حرف زدن از دست‌ها زیاد استفاده کند و گردن به سمت بالا باشد نشان می دهد که او به حرف زدن با شما علاقه‌مند است.

بلندی و کوتاهی صدا از احساسات خبر می‌دهد.
زنها اگر مجذوب کسی شوند با صدای پایین‌تر و آرامتر صحبت می‌کنند در حالیکه مردان برعکسند و در صورت علاقه با تُن صدای بلندتری حرف می‌زنند.

اگر به مدت طولانی به چشمهایتان خیره شود و یا در میان جمع باهم تلاقی نگاه زیادی داشته‌باشید نشان از علاقه او به شماست.
هم مردان و هم زنان در صورت دوست داشتن ترجیح می دهند در چشمهای طرف مقابل نگاه کنند.

اگر با هم تجربه‌های هیجان‌انگیز دارید بیشتر به هم علاقه مندید.
تحقیقات نشان داده است که در لحظات هیجان‌انگیز مانند شهربازی، اسکی و یا کوهنوردی و یا در ورزشهای دسته جمعی مردان بیشتر به زنان علاقه‌مند می‌شوند.

اگر شما را به خوردن نوشیدنی گرم دعوت کرد.
جان بارگ روانشناس دانشگاه یل طی تحقیقاتی جالب به این نتیجه رسید که صرف‌نظر از دمای هوا، کسانی که ذهن گرم‌تری نسبت به دیگری دارند این را در تعارف کردن به نوشیدنی گرم مثل قهوه و چای نشان می‌دهند. و کسانی که نسبت به طرف مقابل سرد و یا بی‌حس هستند با پیشنهاد بستنی و آیس‌تی ناخودآگاه سردی خود را بروز می دهند. البته این نتیجه‌گیری کاملا به شرایط و سلیقه نیز بستگی دارد.

اگر شما نزدیک هم زندگی می‌کنید بیشتر احتمال عاشق یکدیگر شدن دارید.
برای دوست داشتن تنها نزدیکی احساسی مهم نیست بلکه نزدیکی فیزیکی هم بسیار تاثیر‌گذار است. محققان دانشگاه ام‌آی‌تی نشان دادند کسانی که در خوابگاه و یا در همسایگی هم زندگی می‌کنند احساسات عاطفی بینشان بیشتر است و این به دلیل دیدن هر روزه یکدیگر پیش می‌آید. مطمئنا همه تجربه عاشقانه با همسایگان خود را در سنین مختلف داشته‌اند.

اگر در یک خانه زیبا زندگی می‌کنید جذابتر خواهید بود.
این تنها به معنای ثروت نیست کسانی که در خانه‌ای با چیدمان زیبا زندگی می‌کنند هم برای مردان و هم برای زنان جذابترند.

اگر او سگ دارد.
طی یک بررسی در دانشگاه میشیگان، زنان نسبت به مردانی که سگ دارند علاقه بیشتری دارند. و این به دلیل این است که داشتن حیوان خانگی نشان دهنده مسئولیت‌پذیری و شاد و آرام بودن مرد است.

اگر سرعت قدم‌زدنتان برابر است.
تحقیقات دانشگاه اوربانا چامپین نشان داده است مردان هنگامی سرعت قدم‌هایشان را کم می‌کنند و با زنان هم‌گام می‌شوند که آن زن،زن مورد علاقه آنها باشد. در حالیکه اگر به هم علاقه نداشته باشند سرعت قدم‌های ناهماهنگ دارند.

اگر زیاد می‌خندد.
دو تحقیق جالب در سوئیس نشان داد که در قرار‌های عاشقانه خندیدن و لبخند زدن ارتباط مستقیم با رضایت از او و علاقه مندی به طرف مقابل دارد.

اگر شما موسیقی می‌زنید بیشتر جذابید.
تحقیقات در فرانسه نشان داد که کسانی که ساز می‌زنند از نظر روابط جنسی و عاشقانه جذابترند. این واقعیت برای مردان بیشتر صادق است مردانی که ساز می‌زنند زنان بیشتری به آنها علاقه‌مند می‌شوند.

مردانی که ته‌ریش می‌گذارند برای زنان جذابترند.
زنان با پوشیدن لباس قرمز سعی میکنند مردان را به خود جلب کنند و مردان با گذاشتن مدل‌های مختلف ریش در صورت سعی می‌کنند در قرارهای ملاقات جذابتر به نظر بیایند و این به آن معنی است که عاشق شده‌اند.

منبع : زنجفیل

مرتبط ها

قالب خبری