جدیدترین مطالب امروز

دانستنی هایی از دیتالاگر وسیله ای قابل حمل برای اندازه گیری

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

دانستنی هایی از دیتالاگر وسیله ای قابل حمل برای اندازه گیری

دیتالاگر یک ابزار اندازه گیری قابل حمل است که دارای کاربردهای مختلفی می باشد ؛ در این مقاله ، کمی بیشتر درخصوص این وسیله ی دیجیتالی خواهید دانست .

دیتالاگر ها شامل رنج بسیار وسیعی از محصولات می باشند ؛ از یک دستگاه ساده اندازه گیری تا دستگاه های پیچیده تری که تحلیل های گوناگونی را بر روی داده ها انجام می دهند .

جمع آوری و ذخیره داده ها نیاز بسیاری از پروژه ها را بر طرف می کند اما بعضی از پروژها نیاز به آنالیز آنلاین , آنالیز آفلاین , نمایش , گزارش گیری و اشتراک گذاری داده ها دارند حتی بعضی از پروژها نیاز به جمع آوری و ذخیره داده های متفاوتی مانند صدا و تصویر دارند .

دیتالاگر ها در طیف وسیعی از موارد کاربردی استفاده می شود ، شیمیدانها در آزمایشگاه ها از آنها برای ذخیره داده های دما,PH و فشار آزمایشهایشان استفاده می کنند .

مهندسین طراح برای ذخیره مقادیر بهره وری مانند لرزش , دما و میزان شارژ باتری از دیتالاگر ها استفاده می کنند تا طراحی محصولاتشان را ارزیابی نمایند .

مهندسین معدن برای اندازه گیری کشش و بار بر روی پلها در طول زمان استفاده می کنند یا میزان امنیت را به دست می آورند .

زمین شناسان از دیتالاگر ها برای تخمین آرایش معدنی محل در هنگام حفاری برای استخراج نفت استفاده می نمایند .

لیست کاربردهای دیتالاگر ها بسیار طولانی است، اما تمامی آنها نیازهای مشترک مشابهی دارند .

دیتالاگر ها چگونه کار می کنند ؟

دیتالاگر ها از سنسورها برای تبدیل پدیده ها و محرک های فیزیکی به سیگنالهای الکترونیکی مانند جریان یا ولتاژ استفاده می کنند ، سپس این سیگنالهای الکتریکی به داده های باینری تبدیل شده و به رایانه یا حافظه مورد نظر انتقال داده می شوند ؛ این داده های باینری به راحتی می توانند توسط برنامه های رایانه ای مورد تحلیل قرار گیرند و بر روی دیسک سخت رایانه یا رسانه های ذخیره سازی از جمله کارت حافظه ,CD , DVD و غیره ذخیره شوند .

منبع : آمثبت

مرتبط ها

قالب خبری