جدیدترین مطالب امروز

خیار بهترین مهارکننده عارضه های پوست اطراف چشم است

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

خیار بهترین مهارکننده عارضه های پوست اطراف چشم است

خیار یکی از بهترین پاک کننده و خنک کننده های پوستی به حساب می آید که ماسک کردن آن نه تنها برای چشم ممنوعیت ندارد بلکه به طور اختصاصی توصیه می شود .

در بیشتر عکس های تبلیغاتی مشاهده کرده اید که استفاده از انواع ماسک های صورت به گونه ای است که دور چشم را شامل نمی شوند ، در عوض دو حلقه خیار روی چشم هارا پوشش داده است ؛ راز این ماندگاری به عنوان بهترین درمان برای پوست دور چشم چیست ؟

برخلاف اکثر ماسک ها که نباید در فواصل زمانی نزدیک بهم استفاده شوند ، شما می توانید 3 و یا حداکثر 4 روز در هفته از خیار برای شاداب سازی پوست دور چشم خود استفاده کنید . تنها کافی است دو حلقه خیار را بریده و به صورت دایره ای روی چشم هایتان قرار دهید ، همچنین می توان نوار تقریبا ضخیمی از پوست خیار تهیه کرد و روی چشم ها گذاشت . سعی کنید در مدت زمانی که خیار را روی چشم هایتان قرار داده اید ، افکار مزاحم را از خود دور کرده و چند دقیقه ای را در آرامش به سر ببرید . بعد از گذشت 10 دقیقه ، می توانید خیار را برداشته و موضع مورد نظر را با آب سرد شستشو دهید .

خنکی و طراوتی که خیار دارد ، بعلاوه خواص بی شمار آن ، پف و تورم دور چشم را کاهش داده و تا حد زیادی از تیرگی آن می کاهد ، پس از استفاده از ماسک خیار ، احساس خواهید کرد پوستتان پیش از هر زمان دیگری نرم و لطیف شده است و شادابی خاصی به دست آورده ، این اتفاق به دلیل یکسان شدن سطح هیدروژن پوست شما در مجاورت با خیار است . توجه داشته باشید که اگر از آب خیار هم استفاده کنید مشکلی پیش نمی آید ، حتی می توان خیار را رنده کرد و به صورت یک خمیر بسیار نرم روی چشم ها قرار داد ( به نحوی که کاملا اطراف چشم را بپوشاند ) . خیار علاوه بر اثر خنک کنندگی ، تمام مواد طبیعی مورد نیاز پوست اطراف چشم اعم از سدیم ، پتاسیم ، انواع ویتامین ها و… را دارا می باشد .

ماسک خیار و گلاب برای پوست اطراف چشم :

یک خیار رنده شده را به همراه 3 تا 4 قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کرده و برای 15 دقیقه روی چشم و اطراف آن ( به طوری که گودی دور چشم را بگیرد ) قرار دهید ، سپس چشم ها را با آب سرد آبکشی کنید .

ماسک خیار و نعناع برای پوست صورت :

از این ماسک تنها برای پوست صورت استفاده کنید و به هیچ وجه از آن به اطراف چشم نزنید ؛ برای این منظور ، یک خیار و 5 برگ نعناع را با هم چرخ کرده ؛ این مخلوط را با یک سفیده تخم مرغ که پیش از این به خوبی با همزن زده اید مخلوط کنید ؛ ماسک را برای20 دقیقه روی صورت باقی بگذارید و بعد با آب سرد شسته و خشک کنید .

اگر با احتیاط از این ماسک ها استفاده کنید تا آب خیار وارد چشم ها نشود از اثرات عالی آن بهره مند خواهید شد ؛ فراموش نکنید در انتها موضع را به خوبی با آب سرد شستشو دهید .

مرتبط ها

قالب خبری