خیارشور و دستور تهیه آن به روشی ساده و خانگی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : سپتامبر 16, 2019
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
خیارشور و دستور تهیه آن به روشی ساده و خانگی

خیارشور یکی از مواد خوراکی پرطرفدار است که در برخی غذاهای فست فودی و نیز در کنار برخی غذاها مورد استفاده قرار میگیرد که در ادامه روش تهیه خانگی آن را خواهیم گفت .

با این دستور بسیار ساده در منزل این خیارلذیذ و با نمک را تهیه کنید و از آن لذت ببرید

مواد لازم برای تهیه خیارشور :

خیار ریز قلمی : 2 کیلو
برگ کرفس : 200 گرم
شوید : 200 گرم
تلخون : یک کیلو
سنگ نمک : به میزان لازم ( اگر ازنمک معمولی استفاده میکنید خیار ها نرم خواهد شد ولی اگر ازسنگ نمک استفاده کنید کیفیت خیارشور شما خیلی خوب خواهد شد)
سیر : 4 حبه بزرگ
فلفل سبز تند : 4 عدد
زاج سفید : یک تکه کوچیک اندازه نخود

طرز تهیه خیارشور :

سبزی ها و خیار ها رو بشورید و بزارید خوب خشک بشن ( اگه خوب خشک نشه کپک میزنه ) ، لازم نیست سبزیها رو خرد کنید ، بعضی ها خیار ها و سبزیها رو نمی شورند و بعد خیارشور ها رو آب میکشند.

آب و نمک رو بزارید بجوشه ( تقریبا به ازا هر15 لیوان آب یک لیوان خرد شده سنگ نمک به کار میره ) در انتها زاج سفید رو هم بندازید توش و وقتی حل شد از رو گازبدارید.

خیار و سبزیها را لایه لایه داخل ظرف ترشی ریخته و سیر و فلفل را هم لابه لای آنها قرار دهید ، آب و نمک رو بریزید روی مواد تا جائی که ظرف پربشه بعد درش رو محکم ببندید و بزارید تا جابیفته بستگی به دمای هوا زمان لازم برای عمل اومدن خیارشور متفاوته هرچه هوا گرمتر بشه زمان هم کمتر میشه

نکته بسیار مهم : دمای آب و نمکی که روی خیارشور می ریزید خیلی مهمه ، این آب باید گرم باشه نه داغ نه سرد! یعنی وقتی انگشتتون رو توش می زنید نسوزه!

نکته خوشمزه : اگه لابلای مواد ، گوجه های رسیده سفت هم بریزید میتونید همزمان شوری گوجه فرنگی خوشمزه هم داشته باشید.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :