جدیدترین مطالب امروز

خوراکی ها و تأثیرات گوناگون آن ها روی دستگاه گوارش

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

خوراکی ها و تأثیرات گوناگون آن ها روی دستگاه گوارش

بعضی از خوراکی هایی که انسان ها امروزه مصرف می کنند دارای خواصی برای درمان بیماری هاست . ما در این مطلب چند نمونه از این خوراکی های درمانی را برای شما آورده ایم .

ماست و کلم دو نمونه از خوراکی هایی هستند که امروزه بیشتر مردم از آن ها استفاده می کنند .

این دو خوراکی در کنار هم بهترین گزینه برای کمک به افرادیست که دچار عارضه های گوارشی و مشکلات روده ای هستند .

مطابق با توصیه ی اکثر پزشکان ، سبزیجات به دلیل داشتن نوعی فیبر ، میتوانند برای دستگاه گوارش بسیار مفید باشند ؛ و از طرفی افرادی که دچار درد معده و سوء هاضمه هستند نیز بهتر است از مواد خوراکی که در آن ها باکتری های سالم موجود است مصرف نمایند ، خوراکی هایی نظیر ماست و کلم .

در ادامه به برخی از خوراکی های مفید برای دستگاه گوارش اشاره کرده ایم :

1- ماست :
ماست خوراکی است که امروزه در بیشتر خانه ها از آن استفاده می شود . این خوراکی جزء وعده های پر خاصیت محسوب می گردد . ماست با استفاده از باکتری های سالم موجود در خود باعث افزایش باکتری های سالم در دستگاه گوارش می شود و همچنین به درمان معده درد و سوء هاضمه نیز کمک می کند .

2- کلم :
کلم یکی از پر خاصیت ترین سبزی هاست . این سبزی نوعی فیبر درون خود می سازد که این فیبر دارای خواصی از قبیل : از بین بردن ضایعات و کمک به نگه داشتن حرکات روده به شکل منظم است .
البته لازم به ذکر است که کلم به رشد باکتری های سالم موجود در روده ی بزرگ نیز کمک می کند .
( به یاد داشته باشید که اگر می خواهید از خواص کلم نهایت استفاده را ببرید ، کلم را رنده کنید ، بعد آن را آب پز کرده و با سرکه بخورید . )

3- گوشت ها :
مصرف گوشت برای بدن انسان لازم است اما نه هر گوشتی !!!
گوشت مرغ و ماهی بهترین گوشت هایی هستند که انسان می تواند از آن ها استفاده کند ، زیرا این دو گوشت ، چربی کمی دارند و زود هضم می شوند .

4- غلات :
غلات ها ، نقش بسیار مهمی در وعده های غذایی ما دارند . غلات کامل مانند : گندم ، جو و برنج قهوه ای ، دارای نوعی فیبر می باشد که کمک بسیار زیادی به هضم غذا و گوارش می کند .

5- عرقیات :
مصرف عرق نعنا یا دمنوش نعنا و بابونه نیز دارای خواص بسیار زیادی بخصوص یاریگر دستگاه گوارش می باشد .

مرتبط ها

قالب خبری