جدیدترین مطالب امروز

خواص کرفس و اطلاعات مفیدی درخصوص این سبزی پرفایده

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

خواص کرفس و اطلاعات مفیدی درخصوص این سبزی پرفایده

از جمله سبزی های پرفایده و مفید برای مصارف خانگی ، کرفس می باشد که در این مقاله قصد داریم اطلاعات کامل تری را درخصوص این سبزی پرخاصیت برایتان بازگو کنیم !

کرفس یکی از برترین مواد گیاهی است که برای التهاب های غیراستروئیدی مفید است .

ازمنفعت های زیادی که سبزی کرفس دارد ، موثر بودن آن در معالجه بیماری های تنفسی ، عفونت دستگاه مجاری ادراری ، سرطان ، حساسیتها و برای حافظه های کم بسیار مفید است و خواص جادویی دارد .

بیشتر کارشناسان تغذیه و سلامت معتقدند که اصلی ‌ترین دلیل تنفس نامطبوع و بوی بد دهان عدم شست ‌و شوی مناسب دندان‌ هاست که در مواقع نبود مسواک و یا دهان‌شویه ، خوردن کرفس راحت ‌ترین و در عین حال روشی موثر برای رفع بوی بد دهان است .

کرفس همچنین حاوی ترکیب‌ های ضدالتهابی ، تسکین ‌دهنده و مدّر است که برای درمان عفونت‌ های مثانه توصیه می‌ شود . تخم کرفس با افزایش ادرار به درمان عفونت‌ های مجاری ادراری کمک می ‌کند .

همچنین گیاه کرفس برای تسکین سایر بیماری‌ های التهابی توصیه می ‌شود . در واقع این گیاه بهترین منبع طبیعی ترکیبات ضدالتهابی غیراستروئیدی است که برای درمان نوعی التهاب کیسه مفاصل موسوم به « بورسیت » و دیگر انواع التهاب‌ ها می ‌توان از این گیاه استفاده کرد .

کرفس همچنین خاصیت ضد سرطانی دارد و در جلوگیری از بروز سرطان و بهبود فعالیت گلبول‌ های سفید خون که به مقابله با سرطان ‌ها می ‌پردازند ، موثر است . همچنین از آسیب رساندن رادیکال ‌های آزاد به سلول ‌ها جلوگیری می‌ کند .

علاوه بر این ترکیب ‌های ضدالتهابی غیراستروئیدی موجود در کرفس در کاهش سطح اسید اوریک که دلیل حملات نقرسی است ، نیز موثر است .

کرفس جزو اولین مواد غذایی به حساب می ‌آید که علائم آلرژی را کاهش می ‌دهد . همچنین مصرف این گیاه یکی از راهکارهای موثر در کاهش فشارخون است .

کرفس با تحریک کردن سیستم ایمنی بدن به مقابله با بیماری‌ ها کمک می‌ کند . این گیاه حاوی آنتی ‌اکسیدان‌ ها و ترکیب‌ هایی است که با انواع باکتری‌ ها ، ویروس‌ ها و التهاب‌ مقابله می‌ کند .

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری