خواب راحت و دور کردن فکر های مزاحم

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژانویه 22, 2015
خواب راحت و دور کردن فکر های مزاحم

فکر و ذهن پیچیده ترین بخش از اندام هر شخص به شمار می رود و آرام کردن آن هنگام خواب و استراحت اهمیت زیادی دارد ، اما چگونگی آرام کردن فکر اهمیت زیادی درد .

گاهی فکر زیاد از پشه هم مزاحم تر است ! داستان های زیادی در مورد استراحت دادن به فکر و آرامش ذهن وجود دارد و کم یا بیش همگی با آن ها آشنا هستیم ، جای هیچ تردیدی نیست که درخصوص مواردی به این شکل که مستقیما اقدام و تلاش خود فرد حرف اول را می زند کار چندان راحت نیست . به چه شکل می توان ذهنی آسوده داشت و دست کم هنگام استراحت از فکر کردن پرهیز کرد ؟

داستانی وجود داشت که در آن فکر و مشغله های ذهنی مانند لیوانی آب و ذهن به دست تشبیه شده بود ، هدف داستان بیان چگونگی فلج شدن دست با نگهداشتن تما مدت همان لیوان نسبتا سبک بود ، اکنون برای جلوگیری از فلج شدن ذهن خود ، شیوه های دور ریختن فکر های مزاحم را هنگام استراحت مرور می کنیم .

در ابتدا یک سری باور ها را دور بریزید و بر روی مقدار خواب تمرکز نکنید ، تنها نکته ای که اهمیت دارد این است که شما هنگام خستگی بتوانید فکر ها را از دهن خود دور کرده و خوابی همراه با آرامش داشته باشید . تنها چیزی که مهم است کیفیت خواب و انرژی است که به شما می بخشد . فراموش نکنید احساس سرزندگی و انرژی حاصل از استراحت نشانه ای از تقویت تمام بخش های بدن است و می توانید مطمئن باشید که تمام ارگان ها فعالیت های لازم را در طول زمان استراحت انجام داده اند .

دارو های خواب آور را دور بریزید ! تنها کاری که باید واقعا انجام دهید تجدید نظر در رژیم غذایی است . از مصرف نوشیدنی های کافئین دار پرهیز کنید . گاهی نه تنها نوشیدنی های رایج بلکه برخی خوراکی ها نیز اگر درجای خود مصرف نشوند می توانند از خواب به موقع جلوگیری کنند ، یکی از مثال ها در این زمینه سیب است ، مصرف سیب پیش از استراحت مانع خواب می شود .

فعالیت های ورزشی را در روز انجام دهید ! انجام حرکات ورزشی گردش خون را در بدن بالا می برد و حس نشاط را در انسان تقویت می کند و قطعا همین امر مانع خواب سریع شده و هجوم فکر را زیاد می کند . تا زمانی که واقعا قصد خواب ندارید به رختخواب نروید و موجب کلافگی خود نشوید . آب بدن خود را تامین کرده و نیاز های بدن خود را ( املاح و… ) در حالت خوب و طبیعی حفظ کنید .

در نهایت سعی کنید ویتامین B را به مقدار کافی به بدنتان برسانید و محیط خوابتان را نیز تاریک و در حدامکان بدون سروصدا انتخاب کنید .

فکر سرکش خود را در چنین شرایطی با پرت کردن حواستان رام کنید . فکر و مشغله های روز سپری شده و فردای پیش رو همواره به سمت شما سرازیر می شوند و شما تنها با تمرین فراوان می توانید فکرتان را در مسیر دلخواه تربیت کنید . در کنار این تمرین ها سعی کنید خود را تا جایی که می توانید در روز جاری خسته کنید .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , ,